Postovani, htela sam da Vas upitam da li bih mogla da uzimam neke kapsule ili cajeve za mrsavljenje (ako smem sta biste mi preporucili), s obzirom da vec nekoliko godina imam dijagnozu hipotireoza i uzimam eytirox od 75 mg? Smanjila sam kolicinu hrane, redovno vezbam, ali ne pomaze, kilaza ide gore. Hvala unapred! Pozdrav, Dragana

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Mozete koristiti kapsule Orlistat, zasticeno ime Xenical, ciji je osnovni mehanizam dejstva sprecavanje resorpcije masti i njihovo izbacivanje putem stolice. Lek je bezbedan i kombinovan sa dijetom i fizickom aktivnoscu daje dobre rezultate. Efekte leka i dijete, odnosno procenu gubitka telesne tezine, treba da prati vas endokrinolog.