Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Postovani doktore, imam 50 godina. Moja potreba za seksom je svakodnevna. Supruga ne moze svakodnevno da zadovoljava moje prohteve za seksom zbog cega sam prinudjen da se snalazim. Najcese je to samozadovoljavanje. Ponekad mi se desi da u kratkom vremenskom periodu (1- 2 sata) tri puta dozivim orgazam. Nakon toga desava mi se da ucestano mokrim u toku dana. Molim vas odgovorite mi: - Da li je potreba za svakodnevnim seksom u mojim godinama ''normalna''? - Da li vise orgazama u toku dana moze prouzrokovati ucestano mokrenje ili neke druge posledice (uvecana prostata i sl.)? - Sta mi savetujete sa medicinskog aspekta? Pozdrav.

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
  1. Postovani Doktore, Dodatno pitanje (uz prethodni mail), posle diferelin injekcije znatno su mi se smanjili testisi kao i sam penis?! O seksualnim funkcijama sam vec rekao. Interesuje me, da li ce se penis i testisi vratiti "na normalu" po prestanku terapije? Pozdrav, Vladimir

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Ukoliko se prekine sa terapiju , npr nakon operativnog lecenja i testosteron se vrati na normalan nivu, onda je moguce i da se velicina spoljasnjih polnih organa vrati na predhodni nivo. Naravno, ukoliko se radi o bolesti koja nije ogranicena samo na prostatu, morate dobijati terapiju i dalje uz moguce prekide (intermitentna androgena blokada)

  1. Postovani doktore, Konstatovan mi je karcinom prostate (Adeno Ca 61). PSA je 25,7. Svi organi (pluca, kosti, abdomen) su bo. Krvna slika je potpuno normalna i u granicama vrednosti. Mokrenje je uredno, nocu ne idem, ujutru je malo "stisnuto". Konzilijum u Klinickom centru mi je odredio diferelin 11.25 na tri meseca a prvi mesec sam koristio androcur. Imam 61 godinu u dobroj sam kondiciji ali imam nove tegobe, naime nemam erekciju ni potenciju, ejakulacije nema. Sledeci konzilijum je za kraj maja gde ce odluciti za zracnu (eventualno) terapiju uz novi PSA. Interesuje me da li i kada ce se povratiti seksualne funkcije i ejakulacija ili je to nepovratni proces? Pre pocetka terapije ejakulacije nije ni bilo (suva ejakulacija). Zbog svega ovog imam psihicke smetnje (ne osecam se muskarcem), imam glavobolje, povremene vrucine i hladnoca naizmenicno. Molim za odgovor! Pozdrav, Vladimir

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Erekciju ce te popvratiti onog momenta kda se prekine sa terapijum koja inace obara nivo testosterona na minimalan nivo i to je razlog odsustva erekcije. Postoji modaliteti terapije kojim se ona povremeno ukida i to se nazava intermitentna andogena blokada. Pitanje je zasto, ukoliko je toliki nivo PSA, bez metastaza nije predlozena i mogucnost operativnog lecenja.

  1. Postovanje doktore, nadam se da mozete da mi pomognete. Imam problema pri odnosu sa devojkom, ejakulacija je jako brza i ne mogu da imam normalan odnos. Odnos traje manje od minut. Pocinjem da stvaram kompleks, ne mogu da je zadovoljim!! U nekim novinama o zdravlju za ovaj problem savetuju Viagru i Cialis! imam 21.godinu.

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Probajte sa sledecim stvarima 1. stavite prezervativ Ukoliko to ne uspeva 2. mastubacija 20 minuta pre odnosa ili 3 Xylocain gel  spolja namayete penis 10 minuta pre odnosa *anestetik*

  1. Evo kako ste mi rekli tako Vam i saljem 2 slike sa pitanjem za ass mr sci.med. dr Sasu Vojinov-a (slike
    se nalaze u attachment-u) PITANJE: Postovani doktore, pa i jesam zabrinut i nisam. Sad, na Vama je da ukoliko imate dobru volju da mi kazete o cemu se ovde radi. Ovako, ja stvarno nisam pratio od
    kada se ovo pojavilo na glansu, ali mislim da mi "to" (posto neznam kako da nazovem tu izbocinu)postoji tu vec nekoliko godina. Na dodir ne boli ne osecam nista, ne menja boju, mekano je i kada je penis u erekciji i kada nije, nema nikakvih promena osim sto mi vizuelno smeta.Ja mogu tu izbocinu da uhvatim sa dva prsta i da stisnem imam osecaj kao da nema nista unutra. U sexu
    sve funkcionise kako treba. Kako sam vec na sajtu rekao, bivsa devojka, a vasa koleginica (dr. opste
    medicine)mi je ovim recima rekla "to je benigno i ne treba dirati", njoj to nikada nije smetalo u sexu,
    hmmm... Sta je to? sta benigno, kako ukloniti "to"? Da li je opasno "to"??? Doktore pomagajte , pronasao sam NASU devojku u Norveskoj i bukvalno mi od "MICKA":) zavisi buducnost, kako cu ovakav tamo (inace idem tamo u julu)i planiram u skorije vreme da odem tamo za
    stalno, kako da se resim ovoga? Da li se toga mogu resiti operacijom ili bez nje? Koliko kosta da se
    resim ovoga i da budem normalan?Unapred Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Obyirom da je promena mekana, sigurno pripada potkoznom tkivu tkivu glansa i jako lici na lipome - benigne promene koje nastaju od masnog tkiva. Posto ne postaje cvrsca u erekciji nije povezana sa krvnim sudovima penisa. Mislim da je potreban pregled urologa , da bi se utvrdilo pokretljivost promene i karakteristike iste,ali da promenu, posto vam ne smeta, ne treba uklanjati. Ali ipak prvo pregled.
       dr Vojinov

Prikazano 90611-90615 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460