Postovani doktore,koristila sam 10 dana geonistin vaginalete zbog III grupe vaginalnog sekreta i neposredno nakon toga uradila analizu urina gde je aceton pozitivan,a glukoze u urinu nema.Pritom,nikada do sada mi secer u krvi nije bio povisen,cak sam cesce bila u hipoglikemiji.Interesuje me da li je aceton u urinu mogao trenutno da se pojavi zbog koriscenja ovih vaginaleta ili iz nekog drugog razloga?Imam 27 godina i nikada do sada u urinu nisam imala aceton.Sta sve osim dijabetesa moze da bude uzrok pojave acetona?Tih dana sam pila po 2 l dnevno caj od koprive,nevena i hajducke trave zbog ginekoloskih problema.Hvala
Postovani
Nazalost ne mogu da odgovorim Vasem zahtevu jer zahteva puno vremena i poznavanje medicinskih termina i ne spada u domen medicinskog savetovanja
Postovana doktorko,
Imam 24 godine i poslednjih 5 dana sam primetio da mi se vid na levom oku zamutio i to iskljucivo u centralnom delu dok je periferni deo oka sasvim normalan.(Vidim zamuceno i to tek pri jakom svetlu dok u sumraku ne vidim one stvari koje ince vidim drugim okom). Desnim okom pritom vidim odlicno. U protekla dva dana posetio sam ukupno 5 oftamologa od kojih su dva bila na Institutu za Ocne Bolesti u okviru KCS. Zajednicka ocena svih doktora, posle sprovedenih analiza( kompijutersko odredjivanje diptrije,merenje odnog pritiska, sirenje zenica i pregled ocne duplje, koriscenje golmana) oko koje su se neosporno slozili bila je dijagnoza: " chorioretinal ceubalis serosa". Odnosno koliko sam ja razumeo da krvni sud koji se nalazi iznad arterije ima izvesne ablativne promene.
Preporuceno mi je mirovanje, uzimanje vitamina i sedativa jer se veruje da je to posledica preteranog rada, stresa i preopterecenja, kome sam inace izlozen. Receno mi je da ce se sve normalizovati samo od sebe posle odredjenog vremena i da nema potrebe za nekom specificom terapijom, jer oboljenje to ne zahteva.
Interesuje me vase misljenje o ovome. Pre svega koliko je to opasno, ( da li se moze eventualno dogoditi pucanje nekog krvnog suda), da li se mogu baviti normalnim aktivnostima u smanjenom i kontrolisanom obimu i kakve se eventualno stetne posledice mogu javiti jer mi je receno da nije dobro da se to ponavalja kasnije ali i da je manja verovatnoca da ce se to desiti. Receno mi je da ce se stanje normalizovati u roku od 6 meseci ili mozda cak i ranije.
Molim Vas za misljenje i savet i eventualno malo detaljnije pojasnjenje ove dijagnoze.
Unapred mnogo hvala.
Chorioretinitis centralis serosa (kako verovatno glasi Vaša dijagnoza) je zapaljenjski proces, koji se javlja u horioidei, sudovnjači oka, koji intimno naleže na retinu te i nju zahvata. Ovi zapaljenjski procesi imaju izraženu eksudativnu komponentu, jer sudovnjača sadrži bogatu mrežu krvnih sudova. Promene mogu biti difuznog i nodularnog oblika. Subjektivne smetnje su u vidu smanjenja vida, kada je proces lokalizovan u predelu žute mrlje. Ako je proes dalje od makule, oštećenje vida je slabo izraženo, čak do slučajeva spontanog izlečenja, a da bolesnik nije primetio nikakve subjektivne smetnje. Bolova nema, jer horioideja nema senzitivnih vlakana, spoljašnjih znakova takođe, nema ni crvenila oka. Etiologija je široka od fokalne infekcije preko virusnih oboljenja do reumatizma i posebne grupe koju izaziva toksoplazmoza. Lečenje je simptomatko i etiološko. Vi ćete nastaviti normalno svoje životne aktivnosti i pokušati da i zarad celokupnog psihofizičkog stanja svog organizma, smanjite napor, stres i sve ostale nepovoljne faktore koji narušavaju mir i stabilnost. Uzimajte veće količine vitamina i idite na redovne kontrole kod oftalmologa.
Postovani doktore, prije mesec dana radila sam PAPA Test. Juce me je zvao ginekolog da mi saopsti rezultate. Rezultati su abnormalni (niskog stepena). Zakazali su mi pregled pod mikroskopa za 7 dana.
Mnogo sam zabrinuta i strah me je.
Imam 26 godina, udata sam, nisam radjala.
Ne postoji takva prezentacija PAPA testa. PA rezultat moze biti I, II, III, IV, ili V grupa. Ako je izvestaj dat po Bethezda sistemu nije nista strasno- ali trazite dodatno objasnjenje. (verovatno Low-Sil , ali kada dobijete zvanicne pisane rezultate javite se pa cu Vam protumaciti).
Postovani, molim Vas da mi kazete da li su sledeci nalazi uredni i ako imate neki komentar na njih. Trudnoca po UZ je 25 + 4, BPD 61mm, HC 236mm, AC 207mm, FL 48mm, HL 46mm, FL/AC 0.23, FL/BPD 0.79, O/E FL 1.05. O/E HL 1.05, tezina ploda 838 grama, posteljica na prednjem zidu, I stepen zrelosti, ne doseze unutrasnje matericno usce, plodova voda uredna. Grlic dug 2cm, smeksan, neuloziv, uterus smeksan, ne kontrahovan, cerviks dug 43mm bez tunelizacije. TCD 30mm, CM 8mm, Va 6mm, Vp 4mm.
U 21. nedelji stepen zrelosti placente je isto bio I stepen, pa ste rekli da Vam se to ne uklapa u tu nedelju i da se konsultujem sa svojim ginekologom. Kada sam razgovarala sa njom rekla je da je to normalno. Molim Vas za odgovor i misljenje.
Pa nije normalno (mozda je to njeno tumacenje onoga sto vidi)- ali to je
objasnjenje Vase dr i nemojte ulaziti u prepirku. Ovi rezultati su ok- beba
napreduje kako treba, biometrija, lokalizacija posteljice, duzina grlica-
sve je Ok (sto znaci da je i posteljica suficijentna koji god stadijum bila
0-ti ili I-vi)
Postovani doktore,koristila sam 10 dana geonistin vaginalete zbog III grupe vaginalnog sekreta i neposredno nakon toga uradila analizu urina gde je aceton pozitivan,a glukoze u urinu nema.Pritom,nikada do sada mi secer u krvi nije bio povisen,cak sam cesce bila u hipoglikemiji.Interesuje me da li je aceton u urinu mogao trenutno da se pojavi zbog koriscenja ovih vaginaleta ili iz nekog drugog razloga?Imam 27 godina i nikada do sada u urinu nisam imala aceton.Sta sve osim dijabetesa moze da bude uzrok pojave acetona?Tih dana sam pila po 2 l dnevno caj od koprive,nevena i hajducke trave zbog ginekoloskih problema.Hvala
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Uzrok pojave acetona u mokraci moze biti gladovanje i toje sigurno razlog
kod vas.
Da li mozete da mi objasnite kako usled angine dospe kako se stvori gnoj na krajnicima? hvala vam unapred
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Postovani
Nazalost ne mogu da odgovorim Vasem zahtevu jer zahteva puno vremena i poznavanje medicinskih termina i ne spada u domen medicinskog savetovanja
Postovana doktorko, Imam 24 godine i poslednjih 5 dana sam primetio da mi se vid na levom oku zamutio i to iskljucivo u centralnom delu dok je periferni deo oka sasvim normalan.(Vidim zamuceno i to tek pri jakom svetlu dok u sumraku ne vidim one stvari koje ince vidim drugim okom). Desnim okom pritom vidim odlicno. U protekla dva dana posetio sam ukupno 5 oftamologa od kojih su dva bila na Institutu za Ocne Bolesti u okviru KCS. Zajednicka ocena svih doktora, posle sprovedenih analiza( kompijutersko odredjivanje diptrije,merenje odnog pritiska, sirenje zenica i pregled ocne duplje, koriscenje golmana) oko koje su se neosporno slozili bila je dijagnoza: " chorioretinal ceubalis serosa". Odnosno koliko sam ja razumeo da krvni sud koji se nalazi iznad arterije ima izvesne ablativne promene. Preporuceno mi je mirovanje, uzimanje vitamina i sedativa jer se veruje da je to posledica preteranog rada, stresa i preopterecenja, kome sam inace izlozen. Receno mi je da ce se sve normalizovati samo od sebe posle odredjenog vremena i da nema potrebe za nekom specificom terapijom, jer oboljenje to ne zahteva. Interesuje me vase misljenje o ovome. Pre svega koliko je to opasno, ( da li se moze eventualno dogoditi pucanje nekog krvnog suda), da li se mogu baviti normalnim aktivnostima u smanjenom i kontrolisanom obimu i kakve se eventualno stetne posledice mogu javiti jer mi je receno da nije dobro da se to ponavalja kasnije ali i da je manja verovatnoca da ce se to desiti. Receno mi je da ce se stanje normalizovati u roku od 6 meseci ili mozda cak i ranije. Molim Vas za misljenje i savet i eventualno malo detaljnije pojasnjenje ove dijagnoze. Unapred mnogo hvala.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Chorioretinitis centralis serosa (kako verovatno glasi Vaša dijagnoza) je zapaljenjski proces, koji se javlja u horioidei, sudovnjači oka, koji intimno naleže na retinu te i nju zahvata. Ovi zapaljenjski procesi imaju izraženu eksudativnu komponentu, jer sudovnjača sadrži bogatu mrežu krvnih sudova. Promene mogu biti difuznog i nodularnog oblika. Subjektivne smetnje su u vidu smanjenja vida, kada je proces lokalizovan u predelu žute mrlje. Ako je proes dalje od makule, oštećenje vida je slabo izraženo, čak do slučajeva spontanog izlečenja, a da bolesnik nije primetio nikakve subjektivne smetnje. Bolova nema, jer horioideja nema senzitivnih vlakana, spoljašnjih znakova takođe, nema ni crvenila oka. Etiologija je široka od fokalne infekcije preko virusnih oboljenja do reumatizma i posebne grupe koju izaziva toksoplazmoza. Lečenje je simptomatko i etiološko. Vi ćete nastaviti normalno svoje životne aktivnosti i pokušati da i zarad celokupnog psihofizičkog stanja svog organizma, smanjite napor, stres i sve ostale nepovoljne faktore koji narušavaju mir i stabilnost. Uzimajte veće količine vitamina i idite na redovne kontrole kod oftalmologa.
Postovani doktore, prije mesec dana radila sam PAPA Test. Juce me je zvao ginekolog da mi saopsti rezultate. Rezultati su abnormalni (niskog stepena). Zakazali su mi pregled pod mikroskopa za 7 dana. Mnogo sam zabrinuta i strah me je. Imam 26 godina, udata sam, nisam radjala.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Ne postoji takva prezentacija PAPA testa. PA rezultat moze biti I, II, III, IV, ili V grupa. Ako je izvestaj dat po Bethezda sistemu nije nista strasno- ali trazite dodatno objasnjenje. (verovatno Low-Sil , ali kada dobijete zvanicne pisane rezultate javite se pa cu Vam protumaciti).
Postovani, molim Vas da mi kazete da li su sledeci nalazi uredni i ako imate neki komentar na njih. Trudnoca po UZ je 25 + 4, BPD 61mm, HC 236mm, AC 207mm, FL 48mm, HL 46mm, FL/AC 0.23, FL/BPD 0.79, O/E FL 1.05. O/E HL 1.05, tezina ploda 838 grama, posteljica na prednjem zidu, I stepen zrelosti, ne doseze unutrasnje matericno usce, plodova voda uredna. Grlic dug 2cm, smeksan, neuloziv, uterus smeksan, ne kontrahovan, cerviks dug 43mm bez tunelizacije. TCD 30mm, CM 8mm, Va 6mm, Vp 4mm. U 21. nedelji stepen zrelosti placente je isto bio I stepen, pa ste rekli da Vam se to ne uklapa u tu nedelju i da se konsultujem sa svojim ginekologom. Kada sam razgovarala sa njom rekla je da je to normalno. Molim Vas za odgovor i misljenje.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Pa nije normalno (mozda je to njeno tumacenje onoga sto vidi)- ali to je
objasnjenje Vase dr i nemojte ulaziti u prepirku. Ovi rezultati su ok- beba
napreduje kako treba, biometrija, lokalizacija posteljice, duzina grlica-
sve je Ok (sto znaci da je i posteljica suficijentna koji god stadijum bila
0-ti ili I-vi)
Prikazano 90616-90620 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke