Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Dobar dan! Htela bih da saznam,poslednje vreme imam belicasti sekret iz vagine.Ranije mi se to desilo pre pola godine.najpre je bio sirasti sekret,a sada tecni belicasti.U ruskoj literaturi to je poznato kao MOLOCHNICA, izazivac pise kandida albikans.Pa me interesuje kako to moze da izleci? To traje vec 15 dana,a pocelo pred pocetak menstruacija 5 dana pre njih.Simptomi su jos bili svrab,i bolove prilikom seksualnog odnosa,a sad samo sekrecija.

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Na ovom sajtu imate tekst Vaginalna kandidijaza- nocna mora zena- tu cete
      naci odgovore na Vasa pitanja. Uz preporucenu terapiju pijte tbl. Laktogin
      po uputstvu (za sredjivanje vaginalne flore).

  1. Postovani doktore, trenirao sam fudbal pet godina i morao sam da prestanem zbog zdravstvenih razloga i trenutno radim samo vezbe za jacanje grudi i ramenog pojasa. Znam da je to imbalans misica ali me zanima da li to krivi kicmu ili nema nekih velikih posledica po telo. U pitanju su kalistenik vezbe i vezbe na family gym spravi.

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Pretpostavljam da su Vam lekari (specijalisti sportske medicine) dozvolili
      da vežbate. Intenzitet vežbi, kao i broj ponavljanja, verovatno radite prema
      programu koji Vam je napravilo stručno medicinsko lice. Ako ispoštujete
      njihove savete sigurno je da nekih loših posledica po Vaše zdravlje neće
      biti. U slučaju da nemate saglasnost od specijaliste sportske medicine,
      prekinite sa vežbajem.

  1. Imam dva pitanje za Vas a znam da će ovo interesovati i ostale čitaoce Vašeg sajta: Imam alergiju na polene trava i drveća. Ranije sam koristio Klaritin tablete a od ove sezone koristim samo Beconaze sprej. Prvo pitanje bi bilo koje su štetne posledice ovog spreja, koliko je škodljiv nakon višesezonske upotrebe ? Da li je bolje nastaviti s njim ili preći na neke od lekova za alergiju (lekovi novijeg datuma, efikasni a manje štetni po organizam i koji su)?

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Beconase, sprej za primenu na nosnu skuyokozu, sadrzi kortikosteroid
      beklometazon. Kao i drugi lekovi iz ove grupe on moze da ima mnogobrojna
      nezeljena dejstva. i posle visegodisnje primene i da dovede do nekih
      ozbiljnih efekata. . Kijanje posle aplikacije, suvo'a i iritacija nosnne
      sluyokoze, suvoc zdrela, krvarenje iz nosa, glavoboljas, poremecaj ukusa i
      mirisa, ponekad povecanje ocnog pritiska i pojava glaukoma mogu da budu
      efekti dugotrajne primene. Najopasniji nezeljeni efekat posle dugotrajne
      upotrerbe je nekroza sluzokoze nosa sa pojavom ulceracija koje nekada idu i
      sa perforacijom nosne pregrade. zato se ovaj preparat moze primenjivati samo
      privremeno.

  1. ovako:prosle godine,jula meseca imala sam cistu na levom jajniku,ja to i nisam znala,imala sam bolove i odjednom je jednog dana iscurelo nesto kao voda,ja odem kod dr.-a i ispostavi se da je to cista. Pocetkom prosle godine mi je izostala menstruacija,pa u oktobru a u medjuvremenu se sa 5dana smanjila na 3,pa ponekad i cetvrti malo...od oktobra je redovna ali i sada traje kako kad... Kada sam oktobra isla kod dr-a imala sam zadebljanu matericu,mislim 13mm,ali od trudnoce nista,vadila sam i krv...onda radila stitnu zlezdu,hormone,i jos neke analize,i sve je bilo perfektno dobro,jajnici savrsenih dimenzija i nalaz potpuno normalan...ponekad imam bolove u stomaku...radila sam papanikolau test-sve je uredno,pregled dojki uredan,vadila krv i mokracu,nemam nikakvu upalu ni besike,ni jajnika...pa sta je onda to... u septembru sam se udala,i iskreno bih volela da ostanem u drugom stanju,ali...nikada nisam imala abortuse,nikada nisam pila neke hormonske tablete ili antibebi pilule...skoro mi je jedna drugarica pomenula da ona misli da ja imam tu ugljenu kiselinu i da me zato boli stomak i da to mozda nije nista strasno...mada ne razumem kako to da je apsolutno sve u redu,imam kad-kad bolove a ni od trudnoce ni traga...inace imam 25god.,ne bolujem ni od kakve bolesti...unapred Vam puno hvala,cekam odgovor-

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Samo budite malo strpljivi i zaboravite na to da MORATE da ostanete trudni.
      Kada se opustite i prestanete da o tome imperativno razmisljate stvari ce
      doci na svoje mesto- jer sa Vam je sve u redu. Dajte sebi vremena do oktobra
      meseca ove godine i desice se.  O toj ugljenoj kiselini ja zaista ne znam
      nista- prvi put cujem i mislim da su to pogresna tumacenja necega sto su
      Vase drugarice cule ili nejasno cule.
      Ako se do oktobra nista ne desi tada se obratite ginekologu da se sprovedu
      ispitivanja predvidjena za bracni sterilitet.

  1. Zahvaljujem se sto ste mi odgovorili i ovako kratkom roku,znaci li to da su meni uradili nepostojeci Papa Nikolau test,rezultat je bio rimskim brojevima dva kroz tri A?! Hvala jos jednom

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • To cete morati da pitate one koji su Vam radili. Moguce da je II bila oznaka
      za PA bris , a III oznaka za grupu sekreta-ali obratite se laboratoriji koja
      Vam je izdala rezultate- nejasni su.

Prikazano 90621-90625 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460