Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    moja mama je pre 7 dana imala bol u grlu, temperaturu 38 i nagon za povraćanjem. Počela na svoju ruku da pije Dovicin. Pomogao joj je, simptomi su postepeno nestali, ali joj se lokalizovao bol na levoj strani oka i uva. Ubrzo posle 4 kapsule je dobila osip po koži, od glave do pete. Prestala je da ga pije, nije završila terapiju od 5 dovicina. Vremenom joj je bilo bolje, da bi joj se juče pojavio jak bol u glavi, po njenim rečima kao da joj neko zabada nož u glavu i temperatura 38 i opet nagon za povraćanjem. Otišli smo u Hitnu pomoć, međutim oni su rekli da je problem u pritisku, jer je 80/60 i da zato ima glavobolju i mučninu. Samo su joj dali Diklofen i rekli da je to sve. Pošto njoj nije bilo bolje, kupili smo glukozu i destilovanu vodu, dodali u des.vodu Klometol i primila je to preko infuzije,jer su rekli u Hitnoj da to može. Šta da radim sa njom, sada joj je malo bolje, da li treba zbog te glavobolje da snimi glavu, pošto me taj bol u glavi brine. Lekari misle da to nije ništa strašno, a ja se i dalje plašim i brinem.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
  1. Pre nedelju dana vadjen mi je umnjak u donjoj vilici...bolovi su prisutni kada otvaram usta (otezano) i kada gutam, a otok je u opadanju...brine me neosetljivost polovine jezika i desni sa unutrasnje strane...Sta da radim? Sta ako mi je presecen zivac?

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Postovana! Tegobe koje imate posledica su ektrakcije zuba, naime, otezano otvaranje usta je posledica otoka, koji imate nakon ekstrakcije zuba, i ista tegoba ce proci nakonm dve do tri nedelje od intervencije. Utrnulost polovine jezika, posledica je anestezije, naime ubod igle i aplikacija anestetika bio je tik uz nerv koji ozivcava pomenutu regiju, ta promena ce proci nakon izvesnog vremena, koje moze biti i duze, no uz B vitamin, ce doci do restitucije nerva, jer prilikom intervencije koju ste imali nemoze doci do presecanja nerva. Srdacan pozdrav! Doc Krasic

  1. Hvala Vam na odgovoru.
    Nije rađena lumbalna punkcija, jer su tegobe za sada subjektivne i neurološki status je uredan. Rađen je VEP i BAERs još na početku tegoba 2002. god. i nalaz je b.o. Po Vašim kolegama, nema indikacija za MR. Od nalaza je rađeno: KKS, SE, Fibrinogen, CRP, C3, C4, RF, Latex, WR, EF serumskih proteina, B12 i Folati u serumu, titar na Coxacky B, CM, EB, Adeno, HS, ANA na zbirnom supstratu, svi nalazi su uredni, sem ANA + nekoliko godina unazad, mada i ona su od pre 2 meseca, diskretno sniženog C3 i SE: 17/40.
    Molim Vas, sugerišite ako smatrate da je još nešto od laboratorije potrebno uraditi.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
  1. Poslednja 2 meseca javljaju mi se blage glavobolje u potiljačnom delu. Ponekad idu i ka čeonom delu. Kratko traju i ne ometaju mi fizičke aktivnosti? Šta može biti?
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
  1. Poštovani, negde u pubertetu su mi se na glavi pojavila dva mladeža, tj. ja sam mislila da su u pitanju mladeži, prečnika oko 6mm. Nedavno sam primetila da se jedan od njih malo uvećao, pa sam se javila dermatologu, koji mi je objasnio da nisu u pitanju mladeži nego "fibroma molle", da su to benigne tvorevine koje ne bi trebalo da prave probleme, ali da on preporucuje da se javim maksilofacijalnom hirurgu radi njihovog uklanjanja, posto se nalaze na glavi i postoji mogućnost da ih povredim prilikom češljanja i kod frizera (što se zaista nekoliko puta dogodil). Interesuje me kakav je taj zahvat, tj. da li se radi pod lokalnom anestezijom i da li je bolan? Ne brine me ožiljak, posto će ga svakako prekriti kosa, ali me takođe zanima, da li će na ta dva mesta nakon intervencije koža glave biti nekako naročito osetljiva i da li postoji mogućnost da se fibromi ponovo jave? Puno hvala!

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Postovana! Promene koje imate neophodno je ukloniti i nakon toga ph verifikovati. Promene, u zavisnosti od velicine, mogu se ukloniti u lokalnoj i u opstoj anesteziji. To ce Vam vas maksilofacijalni hirurg objasniti. Ako se radi u lokalnoj anesteziji, najneprijatniji deo intervencije ce biti davanje lokalne anestezije, a nakon toga necete osecati bolove. Opsta anestezija je posebna procedura, koja zahteva bolnicki tretman, i ona se prektikuje kod vecih lezija. Stoi se tice postop tretmana on je uobicajan, neocekujem da cete imati neke velike neprijatnosti. Srdacan pozdrav. Doc Krasic

Prikazano 86416-86420 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460