Antišok terapija se primenjuje kod anafilaktičkog šoka ili drugih opasnih alergijskih reakcija. Antičok terapija se sastoji u primeni sledećih lekova i to upravo sledecim redosledom: adrenalin, intramuskularno 0.5-1mg, antihistaminik, Synopen, može intramuskularno ili intravenski, neki kortikosteroid, Urbazon recimo, intramuskularno i ako je stepen gušenja veliki Aminofilin intravenski.
Uzimanjem brisa sa jezika i njegovom bakteriološkom analizom pronađeno mi je da na istom imam Escherichia coli. Čime se ona najefikasnije suzbija i leči ?
Posle analize brisa na nalazu na kojem piše da je nađena ova bakterija piše sigurno i na koji je antibiotik ova bakterija osetljiva. Vrlo često je ona rezistentna na mnoge uobičajno korišćene antibiotike. Verovatno da bi Bactrim 2x2 tbl, bio dobar predlog.
Poštovani,
molim Vas da mi kažete nesto o leku Torecan. Moja majka je zbog vrtoglavice upućena specijalisti ORL, koji je preporučio ovaj lek uz upozorenje da ćemo ga teško naći. Obišli smo mnoge apoteke, ali su nas tamo prilično čudno gledali, a u jednoj apoteci nam je čak rečeno da taj lek nije registrovan, da je svojevremeno švercovan iz Grčke i da se oni ne bi usudili da nam to preporuče. Naravno, jasno mi je da je lekar jedini kompetentan da odredi terapiju, ali sam se ipak zabrinula zbog ovih komentara.
Molim Vas da mi kažete nesto o ovom leku i da li postoji neka zamena.
Srdacan pozdrav.
Poštovana,
Torecan je ipak stari lek i danas se skoro ne koristi. Nekada se koristio za povraćanje i mučninu, kao i nekada za vrtoglavicu. Ne postoji klasična zamena, ali ima lekova koji su sigurno i bolji i imaju manje neželjenih efekata. Da bi se odredila terapija ipak je potrebno znati tačnu dijagnozu, zato se opet obratite lekaru.
Poštovani doktore ,
već neko vrijeme osijećam s vremena na vrijeme lagano trnjenje u predjelu središnjeg dijela donje desne vilice koji se povremeno proširi i na dio obraza, a ponekad prema uhu , ali nikad istovremeno. Stomatolog mi je rekla da nije od zuba. Moram Vam napomenuti da imam problema sa vratnom kičmom i interkostalnu neuralgiju, pa ne znam da li to može imati veze sa tim. Nemam nikakvih otoka, niti problema sa žvakanjem i slično, niti se spušta niže ka vratu, samo postoji taj osjećaj blagog trnjenja. Molim Vas da mi odgovorite o čemu bi se moglo raditi.
Postovani!
Postoje vise stvari koje mogu doci u obzir kao uzrok Vasim problemima, naime, neophodno je iskljuciti sinusogenu etiologiju, potom uraditi Rtg paranazalnih supljina, kao i evocirane potencijale nerava kako bi se videlo stanje provodljivosti kroz iste. Pored toga potrebvno je uraditi i ispitivanje temporomandibularnih zglobova, koji mogu biti uzrok takvoj simptomatologiji. Usvakom slucaju javite se Vasem maksilofacijalnom hgirurgu koji ce preduzeti adekvatne dg procedure.
Srdacan pozdrav!
Doc Krasic
Postovani, u poslednjih desetak dana mi intenzivno ide krv na nos. Prestane, prodje par sati, pa opet potekne. Isao sam kod doktora, on mi je stavio tampon, ali sad se krv sliva u grlo i ne prestaje oko 20 sati. Pijem vitamine, ne izlazem se naporima, kao ni suncu..Sta jos da radim da bi to prestalo, tj. da se vise taj problem ne pojavi?
Hvala unapred
Postovani!
Postoji vise razloga koji mogu da dovedu do krvarenja iz nosa, neophodno je da uradite kardioloski pregled, uz kontrolu vaseg pritiska, laboratorijske analize, kao i faktore koagulacije, bris nosa i grla, a potom da se javite na pregled kod specijaliste maksilofacijalne hirurgije ili Orl specijaliste. Nakon toga ce Vam biti predocene
terapijske procedure koje su neophodne da bi se promena sanirala.
Srdacan pozdrav!
Doc Krasic
Koja terapija spaga vo antisok terapija?
Odgovoreno: 13. 09. 2008.Antišok terapija se primenjuje kod anafilaktičkog šoka ili drugih opasnih alergijskih reakcija. Antičok terapija se sastoji u primeni sledećih lekova i to upravo sledecim redosledom: adrenalin, intramuskularno 0.5-1mg, antihistaminik, Synopen, može intramuskularno ili intravenski, neki kortikosteroid, Urbazon recimo, intramuskularno i ako je stepen gušenja veliki Aminofilin intravenski.
Uzimanjem brisa sa jezika i njegovom bakteriološkom analizom pronađeno mi je da na istom imam Escherichia coli. Čime se ona najefikasnije suzbija i leči ?
Odgovoreno: 13. 09. 2008.Posle analize brisa na nalazu na kojem piše da je nađena ova bakterija piše sigurno i na koji je antibiotik ova bakterija osetljiva. Vrlo često je ona rezistentna na mnoge uobičajno korišćene antibiotike. Verovatno da bi Bactrim 2x2 tbl, bio dobar predlog.
Poštovani,
Odgovoreno: 13. 09. 2008.molim Vas da mi kažete nesto o leku Torecan. Moja majka je zbog vrtoglavice upućena specijalisti ORL, koji je preporučio ovaj lek uz upozorenje da ćemo ga teško naći. Obišli smo mnoge apoteke, ali su nas tamo prilično čudno gledali, a u jednoj apoteci nam je čak rečeno da taj lek nije registrovan, da je svojevremeno švercovan iz Grčke i da se oni ne bi usudili da nam to preporuče. Naravno, jasno mi je da je lekar jedini kompetentan da odredi terapiju, ali sam se ipak zabrinula zbog ovih komentara.
Molim Vas da mi kažete nesto o ovom leku i da li postoji neka zamena.
Srdacan pozdrav.
Poštovana,
Torecan je ipak stari lek i danas se skoro ne koristi. Nekada se koristio za povraćanje i mučninu, kao i nekada za vrtoglavicu. Ne postoji klasična zamena, ali ima lekova koji su sigurno i bolji i imaju manje neželjenih efekata. Da bi se odredila terapija ipak je potrebno znati tačnu dijagnozu, zato se opet obratite lekaru.
Poštovani doktore , već neko vrijeme osijećam s vremena na vrijeme lagano trnjenje u predjelu središnjeg dijela donje desne vilice koji se povremeno proširi i na dio obraza, a ponekad prema uhu , ali nikad istovremeno. Stomatolog mi je rekla da nije od zuba. Moram Vam napomenuti da imam problema sa vratnom kičmom i interkostalnu neuralgiju, pa ne znam da li to može imati veze sa tim. Nemam nikakvih otoka, niti problema sa žvakanjem i slično, niti se spušta niže ka vratu, samo postoji taj osjećaj blagog trnjenja. Molim Vas da mi odgovorite o čemu bi se moglo raditi.
Odgovoreno: 13. 09. 2008.Postovani! Postoje vise stvari koje mogu doci u obzir kao uzrok Vasim problemima, naime, neophodno je iskljuciti sinusogenu etiologiju, potom uraditi Rtg paranazalnih supljina, kao i evocirane potencijale nerava kako bi se videlo stanje provodljivosti kroz iste. Pored toga potrebvno je uraditi i ispitivanje temporomandibularnih zglobova, koji mogu biti uzrok takvoj simptomatologiji. Usvakom slucaju javite se Vasem maksilofacijalnom hgirurgu koji ce preduzeti adekvatne dg procedure. Srdacan pozdrav! Doc Krasic
Postovani, u poslednjih desetak dana mi intenzivno ide krv na nos. Prestane, prodje par sati, pa opet potekne. Isao sam kod doktora, on mi je stavio tampon, ali sad se krv sliva u grlo i ne prestaje oko 20 sati. Pijem vitamine, ne izlazem se naporima, kao ni suncu..Sta jos da radim da bi to prestalo, tj. da se vise taj problem ne pojavi? Hvala unapred
Odgovoreno: 13. 09. 2008.Postovani! Postoji vise razloga koji mogu da dovedu do krvarenja iz nosa, neophodno je da uradite kardioloski pregled, uz kontrolu vaseg pritiska, laboratorijske analize, kao i faktore koagulacije, bris nosa i grla, a potom da se javite na pregled kod specijaliste maksilofacijalne hirurgije ili Orl specijaliste. Nakon toga ce Vam biti predocene terapijske procedure koje su neophodne da bi se promena sanirala. Srdacan pozdrav! Doc Krasic
Prikazano 86411-86415 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke