Poštovana,
Imam problem sa š
titnom žlezdom,
hipotiroza hašimoto, lečim se već 5 god, trenutna doza leke je
eutiroks 200 mikrograma, ali mi je
tsh i dalje visok (12 i više) ref. vred 0.4-5. Jako brzo se
zamaram, imam česte
vrtoglavice, problem sa viškom kilograma. Radila sam
mag.rezonancu hipofize dva puta. Jedan nalaz je bio u redu a na drugom se vide 2
mikroadenoma od 3mm sa obadve strane hipofize. U poslednje vreme mi se povećao
insulin pa pijem tablete
gluformin. Treba da uradim
trh-tsh test, da li možete da mi kažete kakva je to analiza i da mi date savet šta dalje da radim i kome da se javim radi nekih drugih ispitivanja, jer za ovih pet godina stanje se samo pogoršalo.
Hvala
Hvala
Poštovana,
što se tiče
insulina i
regulacije šećera u krvi terapija se uključuje ukoliko je postavljena dijagnoza š
ećerne bolesti. Doza leka u terapiji
hipotireoze zavisi od kontrola
tsh i
ft4 i vašeg stanja. Doza se slobodno može povećavati i preko one koju vi koristite. Nalaz
mikro adenoma u
hipofizi zahteva detaljno ispitivanje funkcije hipofize, odnosno ostalih
hormona.
Test koji pominjete kod vas ne bi bio od neke posebne koristi.
Ass. Dr Milena Velojić Golubović
Poštovani doktore,
godinama se lečim od poremećaja rada
štitaste žlede tačnije od 20 god od svoje prve
trudnoće koje se završila uginućem
ploda i tako je nastao poremećaj štitaste žlezde
hipoterioza. Naravno, kao i većina mladih ja na to i nisam obraćala pažnju a i nisam nikakvih tegoba imala jedino višak kilograma i
neredovne menstruacije a sve je to i bilo nasledno kod mene. Ozbiljnije sam se pozabavila ovim problemom nastankom drugog problema u svom životu, odnosno imala sam probleme sa suprugom i njegovim
neverstvima ali to sada i nije bitno mi smo i dalje zajedno i imamo već odraslu decu 25 i 26 god. U braku sam 29 godina a od lečim se od svoje 36-te godine. Od tada imam i redovne menstruacije a kilogrami su i dalje isti što znači uvek sam i bila punačka 155 i 61 kg trenutno. Nista preterano ipak ja ima skoro 48 godina. Kod mene je bilo i promena čas hiper čas hipoterioza. Trenutno pijem
letrox 1 tabletu dnevno ali imam dosta
čvorova već par godina. Najveći je 12mm mereno prošle godine u avgustu. Sada me moj doktor šalje na scintigrafiju štitaste žlezde na
institu za radiologiju i to je ustvari razlog mog javljanja. Želela sam znati kakav je to pregled, šta se otkriva time, da li je bolan.
Tsh i pored tableta je skoro 8 a ostali
hormoni su u redu.
Srdačan pozdrav Ruža Pančevo
Poštovana, terapija hipotireoze je doživotna i efikasna ako se sprovodi redovno i u odgovarajućoj dozi. Doza se određuje na osnovu kontrola
tsh i
ft4. Na osnovu nalaza vašeg tsh dozu leka bi trebalo povećati. Obično u hipotireozi nema promena na štitastoj žlezdi u vidu ćvorova.
Scintigrafija se radi ako se pri
ultrazvučnom pregledu vide solidni
nodusi veći od 10mm. Potpuno je bezbolna i bezopasna i nema razloga da se ne uradi. Pitanje je šta će se u hipotireozi prikazati na snimku, jer nalaz zavisi od funkcije štitaste žlezde.
Ass. Dr Milena Velojić Golubović
Poštovani,
Molila bih nekog od ginekologa da mi odgovori. Već dva puta sam pisala i nema odgovora. U 9 nedelji (pre 1 god) prekinula sam
trudnoću jer je bila
jednojajčana,
blizanačka i
plodovi su bili povezani jednom posteljicom. Zanima me da li je moguće da mi se ovakva trudnoća ponovi i šta utiče da do toga dođe, mislim, možda
žuto telo,
genetika, ne znam jednostavno to je bilo jako loše iskustvo i pokušavala sam da se putem interneta bolje informišem i nisam jasnih objašnjenja pronašla. Živim u inostranstvu pa bi volela da mi neki naš lekar pojasni ili ako ima neka stranica da se informišem,
mnogo sam zahvalna da mi odgovorite što pre.
Poštovana,
Teško je sa sigurnošću odgovoriti da li će se to ponoviti ili ne. Postoji mogućnost, ali u svakom slučaju veća je verovatnoća da imate
jednoplodnu trudnoću.
Srdačno
Poštovana,
Mene intersuje sad imam 20+2 sedmice u kojoj se sedmici
osjeti kako beba udara jer sad samo osjetim kao neke leptiriće u stomaku i to većinom naveče kad se tjelo umiri. Da li je 20 sedmica 5 mjeseci
trudnoće?
Hvala
Poštovana,
Ono što osećate bi otprilike i trebalo za tu starost
trudnoće. Prvi pokreti
ploda trudnice osećaju u različito vreme (višerotke ranije) , tako da nemate razloga za brigu, sve je u redu.
Pozdrav
Imam problem sa š titnom žlezdom, hipotiroza hašimoto, lečim se već 5 god, trenutna doza leke je eutiroks 200 mikrograma, ali mi je tsh i dalje visok (12 i više) ref. vred 0.4-5. Jako brzo se zamaram, imam česte vrtoglavice, problem sa viškom kilograma. Radila sam mag.rezonancu hipofize dva puta. Jedan nalaz je bio u redu a na drugom se vide 2 mikroadenoma od 3mm sa obadve strane hipofize. U poslednje vreme mi se povećao insulin pa pijem tablete gluformin. Treba da uradim trh-tsh test, da li možete da mi kažete kakva je to analiza i da mi date savet šta dalje da radim i kome da se javim radi nekih drugih ispitivanja, jer za ovih pet godina stanje se samo pogoršalo.
Hvala
Hvala
što se tiče insulina i regulacije šećera u krvi terapija se uključuje ukoliko je postavljena dijagnoza š ećerne bolesti. Doza leka u terapiji hipotireoze zavisi od kontrola tsh i ft4 i vašeg stanja. Doza se slobodno može povećavati i preko one koju vi koristite. Nalaz mikro adenoma u hipofizi zahteva detaljno ispitivanje funkcije hipofize, odnosno ostalih hormona.
Test koji pominjete kod vas ne bi bio od neke posebne koristi.
Ass. Dr Milena Velojić Golubović
godinama se lečim od poremećaja rada štitaste žlede tačnije od 20 god od svoje prve trudnoće koje se završila uginućem ploda i tako je nastao poremećaj štitaste žlezde hipoterioza. Naravno, kao i većina mladih ja na to i nisam obraćala pažnju a i nisam nikakvih tegoba imala jedino višak kilograma i neredovne menstruacije a sve je to i bilo nasledno kod mene. Ozbiljnije sam se pozabavila ovim problemom nastankom drugog problema u svom životu, odnosno imala sam probleme sa suprugom i njegovim neverstvima ali to sada i nije bitno mi smo i dalje zajedno i imamo već odraslu decu 25 i 26 god. U braku sam 29 godina a od lečim se od svoje 36-te godine. Od tada imam i redovne menstruacije a kilogrami su i dalje isti što znači uvek sam i bila punačka 155 i 61 kg trenutno. Nista preterano ipak ja ima skoro 48 godina. Kod mene je bilo i promena čas hiper čas hipoterioza. Trenutno pijem letrox 1 tabletu dnevno ali imam dosta čvorova već par godina. Najveći je 12mm mereno prošle godine u avgustu. Sada me moj doktor šalje na scintigrafiju štitaste žlezde na institu za radiologiju i to je ustvari razlog mog javljanja. Želela sam znati kakav je to pregled, šta se otkriva time, da li je bolan. Tsh i pored tableta je skoro 8 a ostali hormoni su u redu.
Srdačan pozdrav Ruža Pančevo
terapija hipotireoze je doživotna i efikasna ako se sprovodi redovno i u odgovarajućoj dozi. Doza se određuje na osnovu kontrola tsh i ft4. Na osnovu nalaza vašeg tsh dozu leka bi trebalo povećati. Obično u hipotireozi nema promena na štitastoj žlezdi u vidu ćvorova. Scintigrafija se radi ako se pri ultrazvučnom pregledu vide solidni nodusi veći od 10mm. Potpuno je bezbolna i bezopasna i nema razloga da se ne uradi. Pitanje je šta će se u hipotireozi prikazati na snimku, jer nalaz zavisi od funkcije štitaste žlezde.
Ass. Dr Milena Velojić Golubović
Primetila sam cisticu na vagini, osećam bol na dodir, pa me interesuje šta da radim.
Unapred zahvalna
Moguće je da je u pitanju herpes simplex vaginalis. Uradite test i ukoliko jeste tegobe možete olakšati aciklovirom.
Pozdrav
Molila bih nekog od ginekologa da mi odgovori. Već dva puta sam pisala i nema odgovora. U 9 nedelji (pre 1 god) prekinula sam trudnoću jer je bila jednojajčana, blizanačka i plodovi su bili povezani jednom posteljicom. Zanima me da li je moguće da mi se ovakva trudnoća ponovi i šta utiče da do toga dođe, mislim, možda žuto telo, genetika, ne znam jednostavno to je bilo jako loše iskustvo i pokušavala sam da se putem interneta bolje informišem i nisam jasnih objašnjenja pronašla. Živim u inostranstvu pa bi volela da mi neki naš lekar pojasni ili ako ima neka stranica da se informišem,
mnogo sam zahvalna da mi odgovorite što pre.
Teško je sa sigurnošću odgovoriti da li će se to ponoviti ili ne. Postoji mogućnost, ali u svakom slučaju veća je verovatnoća da imate jednoplodnu trudnoću.
Srdačno
Mene intersuje sad imam 20+2 sedmice u kojoj se sedmici osjeti kako beba udara jer sad samo osjetim kao neke leptiriće u stomaku i to većinom naveče kad se tjelo umiri. Da li je 20 sedmica 5 mjeseci trudnoće?
Hvala
Ono što osećate bi otprilike i trebalo za tu starost trudnoće. Prvi pokreti ploda trudnice osećaju u različito vreme (višerotke ranije) , tako da nemate razloga za brigu, sve je u redu.
Pozdrav
Prikazano 73976-73980 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke