Poštovana,
    Imam problem sa š titnom žlezdom, hipotiroza hašimoto, lečim se već 5 god, trenutna doza leke je eutiroks 200 mikrograma, ali mi je tsh i dalje visok (12 i više) ref. vred 0.4-5. Jako brzo se zamaram, imam česte vrtoglavice, problem sa viškom kilograma. Radila sam mag.rezonancu hipofize dva puta. Jedan nalaz je bio u redu a na drugom se vide 2 mikroadenoma od 3mm sa obadve strane hipofize. U poslednje vreme mi se povećao insulin pa pijem tablete gluformin. Treba da uradim trh-tsh test, da li možete da mi kažete kakva je to analiza i da mi date savet šta dalje da radim i kome da se javim radi nekih drugih ispitivanja, jer za ovih pet godina stanje se samo pogoršalo.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      što se tiče insulina i regulacije šećera u krvi terapija se uključuje ukoliko je postavljena dijagnoza š ećerne bolesti. Doza leka u terapiji hipotireoze zavisi od kontrola tsh i ft4 i vašeg stanja. Doza se slobodno može povećavati i preko one koju vi koristite. Nalaz mikro adenoma u hipofizi zahteva detaljno ispitivanje funkcije hipofize, odnosno ostalih hormona.
      Test koji pominjete kod vas ne bi bio od neke posebne koristi.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović