Poštovani,
imam 23 godine i jos uvijek sam nevina! U zadnjih 5 godina imam problema sa
vaginalnim svrabom i svrabom
u i oko anusa. Veliki mi je
psihološki problem da se obratim
ginekologu, pa mi je moja doktorica opšte prakse predložila da mi ona uradi
vaginalni bris na bakterije i sekret. Još se nisam odlučila da li da to uradim ili ne, pošto me je strah. Molim vas, da mi u detalje objasnite postupak uzimanja vaginalnog brisa u mom slučaju (kod djevice) ? Da li se čitav štapić (vidjela sam kako izgleda) uvlači u vaginu i da li će ovaj postupak biti bolan?
Hvala vam unaprijed!
S' postovanjem, Marijana!
Poštovana,
Kod
device je postupak prilično sličan kao i kod
žena koje to nisu. Nemate razloga za brigu,
nije bolno i nećete tako izgubiti
nevinost.
Pozdrav
Zdravo,
Javljam vam se po prvi put u nadi da ćete me posavetovati u vezi mog problema. Već godinu i po dana sam u braku i aktivno pokušavam da ostanem u
drugom stanju, imam 26 god a takođe i suprug. Bila sam već kod dva
ginekologa i kod mene je što se tiče
ultra zvuka sve u redu,
brisevi na
hlamidiju,
ureaplazmu i jos jedan bris ne mogu da se setim imena su bili negativni, međutim
folikuli su mi slabi pa sam koristila
klomifen od 100 mg jednu tabletu od 50 mg sam pila ujutru a jednu uveče, od 5 do 9 dana
menstrualnog ciklusa i naravno pratila sam ih ultrazvučno svaki drugi dan od 10 dana ciklusa. Prvi put došlo je do njihovog pucanja tek 22 dana kada su bili veličine 30 mm i to uz pomoc 2 pregnila prvi sam primila 20 dana i to od 10 000 ij i nisu pukli pa sam posle dva dana primila istu dozu posle koje su pukli. Međutim taj mesec sam dobila tačno na dan inače meni su menzisi uvek na vreme dobijam na 30 dana i bezbolne su. I tog meseca sam od 5 dana opet uzimala klomefin i opet pratila ultrazvučno od 10 dana. Međutim pošto sam morala promeniti ginekologa moj sadašnji lekar mi je pratio folikulometriju taj mesec i on mi je dao pregnil od 5000 ij 16 dana ciklusa kad su folikuli bili preko 24 jer on kaže ako dobijam na 30 dana meni ovulacija mora da bude na 16 dan od ciklusa. Međutim opet sam dobila menzis i to tačno na dan, lekar mi je preporučio da ovaj mesec budem bez klomefina i evo danas mi je 10 dan ciklusa i imam 2 folikula na levom jajniku od po 13.5 i 14mm i jedan na desnom od 13 mm. Inače da ne zaboravim kod supruga je sve u redu
spermatogram je
normospermija. Pitam za vas savet šta da radim dalje ako mi i sada ne uspe dokle da pijem ovu terapiju kad očigledno nije do toga, molim za vaš iskreni savet.
Unapred zahvalna Maca.
Poštovana,
Preporuka je da se više od 6 puta ne pokušava sa
klomifenom. Ukoliko ne uspe ovoga puta, preporučujem vam na popričate sa doktorom kako bi probali sa
stimulacijom ovulacije folikulostimulirajućim hormonom.
Pozdrav
Poštovani,
na ulasku u
vaginu i oko
klitorisa pojavilo mi se
crvenilo i
svrab, naročito svrab oko klitorisa, zanima me šta to može da bude? Sa čim je najbolje da mažem da što pre prođe?
Unapred hvala na odgovoru
Poštovani,
uradila sam
betu hcg iz
krvi i vrijednost mi je 3,2. Molim vas da mi nešto kažete o ovoj vrijednosti, da li se radi o
trudnoći ili ne?
Unaprijed vam se zahvaljujem.
Poštovana,
To je dosta niska vrednost. Preporučujem da ponovo uradite
test za nekoliko dana kako bi videli da li ima povečanja nivoa
betahcg u kom slučaju bi trebalo da je
trudnoća.
Pozdrav
Poštovani,
imam 19 godina. Aktivno se bavim
sportom (
karate). Pre godinu mi je
odstranjen desni jajnik zbog ciste. Idem redovno na kontrole i nemam nikakvih problema. Da li mi sada preporučujete da se nastavim aktivno baviti sportom.
Unapred hvala
Poštovana,
Možete da nastavite da se bavite sportom, a ukoliko ne razmišljate o
trudnoći još, preporučila bih vam
kontraceptivne pilule kako bi sačuvali
rezervu drugog jajnika.
Pozdrav
imam 23 godine i jos uvijek sam nevina! U zadnjih 5 godina imam problema sa vaginalnim svrabom i svrabom u i oko anusa. Veliki mi je psihološki problem da se obratim ginekologu, pa mi je moja doktorica opšte prakse predložila da mi ona uradi vaginalni bris na bakterije i sekret. Još se nisam odlučila da li da to uradim ili ne, pošto me je strah. Molim vas, da mi u detalje objasnite postupak uzimanja vaginalnog brisa u mom slučaju (kod djevice) ? Da li se čitav štapić (vidjela sam kako izgleda) uvlači u vaginu i da li će ovaj postupak biti bolan?
Hvala vam unaprijed!
S' postovanjem, Marijana!
Kod device je postupak prilično sličan kao i kod žena koje to nisu. Nemate razloga za brigu, nije bolno i nećete tako izgubiti nevinost.
Pozdrav
Javljam vam se po prvi put u nadi da ćete me posavetovati u vezi mog problema. Već godinu i po dana sam u braku i aktivno pokušavam da ostanem u drugom stanju, imam 26 god a takođe i suprug. Bila sam već kod dva ginekologa i kod mene je što se tiče ultra zvuka sve u redu, brisevi na hlamidiju, ureaplazmu i jos jedan bris ne mogu da se setim imena su bili negativni, međutim folikuli su mi slabi pa sam koristila klomifen od 100 mg jednu tabletu od 50 mg sam pila ujutru a jednu uveče, od 5 do 9 dana menstrualnog ciklusa i naravno pratila sam ih ultrazvučno svaki drugi dan od 10 dana ciklusa. Prvi put došlo je do njihovog pucanja tek 22 dana kada su bili veličine 30 mm i to uz pomoc 2 pregnila prvi sam primila 20 dana i to od 10 000 ij i nisu pukli pa sam posle dva dana primila istu dozu posle koje su pukli. Međutim taj mesec sam dobila tačno na dan inače meni su menzisi uvek na vreme dobijam na 30 dana i bezbolne su. I tog meseca sam od 5 dana opet uzimala klomefin i opet pratila ultrazvučno od 10 dana. Međutim pošto sam morala promeniti ginekologa moj sadašnji lekar mi je pratio folikulometriju taj mesec i on mi je dao pregnil od 5000 ij 16 dana ciklusa kad su folikuli bili preko 24 jer on kaže ako dobijam na 30 dana meni ovulacija mora da bude na 16 dan od ciklusa. Međutim opet sam dobila menzis i to tačno na dan, lekar mi je preporučio da ovaj mesec budem bez klomefina i evo danas mi je 10 dan ciklusa i imam 2 folikula na levom jajniku od po 13.5 i 14mm i jedan na desnom od 13 mm. Inače da ne zaboravim kod supruga je sve u redu spermatogram je normospermija. Pitam za vas savet šta da radim dalje ako mi i sada ne uspe dokle da pijem ovu terapiju kad očigledno nije do toga, molim za vaš iskreni savet.
Unapred zahvalna Maca.
Preporuka je da se više od 6 puta ne pokušava sa klomifenom. Ukoliko ne uspe ovoga puta, preporučujem vam na popričate sa doktorom kako bi probali sa stimulacijom ovulacije folikulostimulirajućim hormonom.
Pozdrav
na ulasku u vaginu i oko klitorisa pojavilo mi se crvenilo i svrab, naročito svrab oko klitorisa, zanima me šta to može da bude? Sa čim je najbolje da mažem da što pre prođe?
Unapred hvala na odgovoru
Najverovatnije je u pitanju infekcija, preporučujem da uradite bakteriološke briseve kako bi se najbolje odredila terapija.
Pozdrav
uradila sam betu hcg iz krvi i vrijednost mi je 3,2. Molim vas da mi nešto kažete o ovoj vrijednosti, da li se radi o trudnoći ili ne?
Unaprijed vam se zahvaljujem.
To je dosta niska vrednost. Preporučujem da ponovo uradite test za nekoliko dana kako bi videli da li ima povečanja nivoa betahcg u kom slučaju bi trebalo da je trudnoća.
Pozdrav
imam 19 godina. Aktivno se bavim sportom ( karate). Pre godinu mi je odstranjen desni jajnik zbog ciste. Idem redovno na kontrole i nemam nikakvih problema. Da li mi sada preporučujete da se nastavim aktivno baviti sportom.
Unapred hvala
Možete da nastavite da se bavite sportom, a ukoliko ne razmišljate o trudnoći još, preporučila bih vam kontraceptivne pilule kako bi sačuvali rezervu drugog jajnika.
Pozdrav
Prikazano 73981-73985 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke