Imam 33 god i 19-a nedelja trudnoće sam. Na poslednjem ginekološkom pregledu doktorka mi je rekla da mi je sve u savršenom redu, ali da zbog povremenih bolova koje osećam ispod stomaka ka preponama uzimam gynipral. Obzirom da sam 2004-e imala koksaki kao posledica ostale su ekstrasistole i pila sam dilatrend do trudnoće sada ga više ne uzimam, kardiolog mi je striktno zabranio korišćenje gyniprola. Moja doktorka je ostala pri toj terapiji i dodala mi verapamil. Ja sam u velikom strahu jer sam i paničar po prirodi i ne znam u kom pravcu da razmisljam.
Mislim da vam u ovoj fazi trudnoće ne trebaju nikakvi lekovi pa je moj savet da preostalih 20 nedelja trpite ekstrasistole bolje nego da uzimate lekove.
Veoma sam nesrećna imam malje po licu. Da li postoji nade da se to zauvek sredi. Ili da li ima aparat koji depilira jednu po jednu dlačicu na duži period, i kako to mogu da naručim. Sve dosad što sam radila nije uspelo.
neželjene malje na telu i licu mogu se otklanjati na više načina. Ukoliko je maljavost jako izražena, savetujem vam da se prethodno javite dermatologu radi utvrđivanja eventualnih razloga za takvo stanje. Trajno možete ukloniti dlačice na nekoliko načina: elektrolizom dlake, radiotalasima, laserom. Takve aparate ne možete koristiti sami, morate se javiti stručnjaku.
imam 34 godina i jake vrtoglavice već godinu dana. U naletima, bez ikakve najave, nekada i 2 puta nedeljno i traju do 5 min. Snimak vratnog dela kičme pokazuje unc arthrosis, a nedavno sam radila eeg, gde na nalazu piše da nema patoloških promena, ali da u budnom stanju beleži iregularnu i mešovitu osnovnu aktivnost, gde je alfa aktivnost frekvence 10-11 c/s i beta aktivnost sa prisutnim efektom vizuelne blokade. Nalaz skenera uredan, rezultati krvi takođe izuzev malo povećanog holesterola. Molim vas za mišljenje.
predlažem da uradite mr mozga, dopler krvnih sudova vrata. Što se tiče eeg nije baš najjasniji zato predlažem da ga ponovite možda na drugom mestu. Javite se sa nalazima.
Poštovani,
izlečivost
epilepsije zavisi od uzroka, vremena nastanka i grupe kojoj pripadaju epileptični
napadi. Smatra se izlečenom ako se tokom 4 godine ne dešavaju napadi. Svaka osoba drugačije reaguje u toku
bolesti i drugačije reaguje na
lekove. Zato predlažem da ovo pitanje postavite
neurologu koji vodi pacijenta i više zna podataka o samom
pacijentu.
Pozdrav
Da li je epilepsija izlečiva, odnosno da li može da prestanu napadi posle puberteta
Hvala
izlečivost epilepsije zavisi od uzroka, vremena nastanka i grupe kojoj pripadaju epileptični napadi. Smatra se izlečenom ako se tokom 4 godine ne dešavaju napadi. Svaka osoba drugačije reaguje u toku bolesti i drugačije reaguje na lekove. Zato predlažem da ovo pitanje postavite neurologu koji vodi pacijenta i više zna podataka o samom pacijentu.
Pozdrav
Prikazano 73951-73955 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke