Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani doktore,
    imam 46 godina. U poslednjih mesec dva osećam snažno lupanje srca u snu. Doživljavam to kao strah, iako se u stvari, ničega nisam upšlašila. Ekg je uredan, kao i šećer, holesterol i krvni pritisak. Imam nešto viška kilograma, ali ne značajno. Pre godinu dana sam poslednji put imala menstruaciju, ali sam se tokom ovog perioda dobro osećala (izostale su bilo kakve klimakterične tegobe). Uopšte, do sada sam bila prilično dobrog zdravlja. Da li treba da se zabrinem? Kakav pregled je potrebno da obavim?
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ako je sa strane srca sve u redu, konsultujte zbog straha koji pominjete neuropsihijatra. Jedina upotrebljiva dijagnostika - holter ekga.
      Pozdrav

  1. Poštovanje,
    pre dve godine, 2007, imala sam infarkt, dijafragmalni i desne komore. Ove godine, 2009, urađena mi je koronarografija, nalaz je sledeći lka glavno stablo b.o ria: proksimalno skleoritična sa redukcijom lumena 20-30% rcx: b.o. acdx: proksimalno okludirana. Periferija se prikazuje preko kolaterala zaključak: indikovan je nastavak medikamentozne terapije. Moje pitanje je: brine me da li su u stanju kolaterale da potpuno preuzmu funkciju okludiranog krvnog suda i da li će vremenom doći do slabljenja rada i funkcije desne strane srca?  Zašto se konzilijum u mom slučaju nije odlučio za by pass ili stent na okludiranom krvnom sudu imajući u vidu da je u pitanju veći krvni sud?  Da li i posle koliko vremena treba ponovo uraditi koronarografiju zbog redukcije lumena na ria, 20-30% da ne bi došlo do ponovnog infarkta? Pitala sam lekare na klinici ali su bili krajnje šturi u davanju obrazloženja. Inače med. sestra sam u penziji.
    Hvala puno unapred. Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      1. Kolaterale se sa vremenom mogu toliko razviti da prilično pokrivaju ishemično pordučje ali nikada ne mogu zameniti nativnu arteriju. 2. Nikada se ne radi baj pas na izolovanoj leziji na desnoj koronarnoj arteriji, a što se tiče stenta verovatno je procena konzilijuma bila da je to tehnički opasno i zahtevno 3. Ako uzimate lekove, promenite način života, nema potrebe za novom koronarografijom, sem ako nemate tegobe a ekg pokaže ishemiju prednjg zida.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    molim vas da mi kažete nešto više o trihonijazi. Kakva je to bolest, da li ostavlja opasnije posledice? I ako možete da mi kažete koji paraziti pogoduju razvoju ove bolesti.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Trihenealla spiralis je uzročnik, a bolest se prenosi kontaminiranim mesom, uglavnom svinjskim, a protiče kao povišena tempartura, bolovi u mišićima i otok oko očiju itd. Uglavnom ne ostavlja posledice, osim ako napadne srčani mišić
      Pozdrav

  1. Molim vaš odgovor hitno.
    Na mom nalazi stoji ovako epstein barr virus tip igg vrijednost 47 u/ml pozitivan. Ispod toga stoji isto tako ebv tip igm samo negativan. Inače su mi se pojavili limfni čvorići ispod obje aksile. Molim vas odgovorite hitno kad sam išla po nalaze moja je doktorica bila na godišnjem,
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
  1. Pre svega dobar dan i biću vam zahvalna ako možete da mi pomognete.
    Suprug ima već 5 dana večernju groznicu, ali mu temperatura raste do max 37.4 najčešće je oko 37.1-37.2. Pri tom ima suv kašalj. Poslala sam ga da uradi krvnu sliku i crp. Što se tice kks, wbc =11.1 a povišeni su mu i granulociti 8.6. Ostalo je ok. Medjutim crp je 36.7 mg/l sto je skoro 7 puta više od normalnih vrednosti. Na šta ovo ukazuje? Vidimo da je bakterijska infekcija ali me zanima šta znači tolika vrednost crp-a? I koji bi ste vi antibiotik preporučili za početak obzirom da je sada vikend i da ne možemo da uradimo bris grla a ovo traje već pet dana.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.

Prikazano 73946-73950 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460