Poštovani,
Povremeno mi
trneruke, uglavnom
šake i sve to se češće dešava noću. To me brzo prođe jer podignem ruke u vis i
masiram ih. Medjutim, sinoć sam išla na
aerobik i dizala sam
tegove od jednog kilograna, u toku trenunga je leva ruka počela da mi trni i ne prestaje. Ne trni mnogo, kao mali
žmarci koji mi prolaze kroz
prste, pa me interesuje šta bi moglo da bude. Da li je u pitanju loša
cirkulacija ili je moguće da sam sinoć istegla neku
tetivu i sl.
Hvala na odgovoru.
Poštovana,
Postoji mogućnost problema sa
cervikalnom spondilozom koja hoće da daje navedene
simptome (proverite radiološkim pregledom vratnog predela), takođe postoji mogućnost loše
cirkulacije, kao i preopterećenja u trenažnom procesu. Promenite visinu jastuka, u
teretani radite
vežbe bez težine. Sumnjam da je došlo do
istegnuća tetive jer simptomi koje imate traju duže, a da je tetiva u pitanju ne bi ste mogli ne samo
fizičkim aktivnostima da se bavite već bi i u svakodnevnom životu imali problema. Da bi definitivno postavili dijagnozu iskonsultujte
neutologa.
Pozdrav
Poštovani,
Kako može detetu od 6, 5 godina koje je igralo fudbal da
boli noga,
butina na
snimku nema
prelom u toku noći se skrati druga noga i ćopa
Hvala
Poštovani,
Imam 26g, trebao bi da skinem oko 10kg, drugovi su mi preporučivali da krenem u
teretanu i da koristim
skidač masti -
animal cuts, pa me interesuje da li je uopšte dozvoljen taj
supstrat? Pre izvesnog vremena sam
vežbao u teretani, doduše ne menjajući
način ishrane, posle 3 meseca rezultati su bili skoro nikakvi.
Hvala
Poštovani,
U teretani sigirno nećete
skinuti kilažu, a
preparat koji vam predlažu može da bude više štetan nego koristan. Njegov efekat u smanjenju telesne mase nema potvrdu ni u jednim naučnim studijama. Javite se
specijalisti sportske medicine koji će izmeriti vaše
antropometrijske parametre i funkcionalne sposobnosti i odrediti tretman kojim ćete najlakše s
tabilizovati metabolizam, a samim tim vremenom i
telesnu masu. Pogledajte moj rad u
stetoskopu “
ishrana sportista” i mnoge stvari biće vam jasnije.
Pozdrav
Poštovani dr Vukasinoviću,
moj problem, nadam se, nije veliki, ali me muči već deset dana. Naime, u nedelju 2. maja probudili su me veoma
jaki i oštri bolovi u vratu, pa sam pretpostavila da sam nezgodno
spavala. Ali tokom dana su se bolovi proširili na levu
vilicu, levu stranu
potiljka i vrata,
grkljana, levu
ruku i bili su veoma intenzivni (jaki tupi bolovi u vratnom delu) i izazvali su delimičnu
ukočenost. Popila sam
dexomen i bilo mi je dobro. Jaki bolovi, mada manjeg intenziteta od prvobitnog, trajali su nekoliko dana, kada je bol prešla na
potiljak - prelaz izmedju glave i vrata, a pratilo ju je
zujanje u ušima. Od juče imam jake bolove u desnoj strani (ne znam kako je prešlo sa leve na desnu i da li je povezano?) vrat (oštri bolovi), bolovi u tom delu vrata (ka potiljku) pri
gutanju, a bol ide niz desno rame i ruku. Imam osećaj kao da mi se
rame i kosti spuštaju na dole. Deluje mi malo neozbiljno da zbog ovoga idem kod lekara i povećavam gužvu u stanici, pa me zanima da li se radi o običnom nezgodnom spavanju ili mislite da je nesto ozbiljnije? Ja pijem
kafetine i
brufene (dexomen osim prvog dana nisam pila) da bih mogla da pomeram glavu i obavljam uobičajne poslove, ali se trudim da ih pijem samo kada su bolovi veoma jaki. Napominjem da me ovo muči vec deset dana.
Unapred hvala.
Poštovana,
radi se o
cervikobrahialgiji, tj. uticaju
spondilotičnog vratnog dela kičme na nervne strukture. Treba da uradite
rentgen vratne kičme,
emng ruku. Predlažem terapiju tbl.
Dexomen 2x1 po potrebi, tbl.
Mydocalm 3x1 za opuštanje mišića tog dela kičme. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Poštovani,
imam djevojčicu od 2 godine i 5 mjeseci koja već devet, deset mjeseci radi nešto što mi veoma liči na masturbaciju. Legne na stomak i
pelenom trlja
vaginu. Prosto se vidi da uživa i to radi dosta često. Nekada i u toku
spavanja, u sred noći. Šta da radim i da li je to normalno?
Hvala
Poštovana,
to su dešvanja koja se sreću kod
dece, prolaznog karaktera su najčešće, ali ipak ne možete tek tako prepustiti vremenu bez pokušaja korigovanja. U toku dana, ukoliko prepoznajete situacije kada to radi, skrenite joj pažnju, zaposlite je
igrom sa vama ili nekim. Objasnite biranim rečima o čemu se radi, za
spavanje joj pronađite igračku koja će joj značiti u spavanju (prelazni objekat). Uostalom najbolje bi ipak bilo da
psihijatar u mestu vidi dete, i porazgovara sa vama nakon uvida u vaše
porodično funkcionisanje Srdačno
dr Dragana Krasić
Povremeno mi trne ruke, uglavnom šake i sve to se češće dešava noću. To me brzo prođe jer podignem ruke u vis i masiram ih. Medjutim, sinoć sam išla na aerobik i dizala sam tegove od jednog kilograna, u toku trenunga je leva ruka počela da mi trni i ne prestaje. Ne trni mnogo, kao mali žmarci koji mi prolaze kroz prste, pa me interesuje šta bi moglo da bude. Da li je u pitanju loša cirkulacija ili je moguće da sam sinoć istegla neku tetivu i sl.
Hvala na odgovoru.
Postoji mogućnost problema sa cervikalnom spondilozom koja hoće da daje navedene simptome (proverite radiološkim pregledom vratnog predela), takođe postoji mogućnost loše cirkulacije, kao i preopterećenja u trenažnom procesu. Promenite visinu jastuka, u teretani radite vežbe bez težine. Sumnjam da je došlo do istegnuća tetive jer simptomi koje imate traju duže, a da je tetiva u pitanju ne bi ste mogli ne samo fizičkim aktivnostima da se bavite već bi i u svakodnevnom životu imali problema. Da bi definitivno postavili dijagnozu iskonsultujte neutologa.
Pozdrav
Kako može detetu od 6, 5 godina koje je igralo fudbal da boli noga, butina na snimku nema prelom u toku noći se skrati druga noga i ćopa
Hvala
Pitanje je dosta nejasno, molim vas da ga više obrazložite.
Srdačno
Imam 26g, trebao bi da skinem oko 10kg, drugovi su mi preporučivali da krenem u teretanu i da koristim skidač masti - animal cuts, pa me interesuje da li je uopšte dozvoljen taj supstrat? Pre izvesnog vremena sam vežbao u teretani, doduše ne menjajući način ishrane, posle 3 meseca rezultati su bili skoro nikakvi.
Hvala
U teretani sigirno nećete skinuti kilažu, a preparat koji vam predlažu može da bude više štetan nego koristan. Njegov efekat u smanjenju telesne mase nema potvrdu ni u jednim naučnim studijama. Javite se specijalisti sportske medicine koji će izmeriti vaše antropometrijske parametre i funkcionalne sposobnosti i odrediti tretman kojim ćete najlakše s tabilizovati metabolizam, a samim tim vremenom i telesnu masu. Pogledajte moj rad u stetoskopu “ ishrana sportista” i mnoge stvari biće vam jasnije.
Pozdrav
moj problem, nadam se, nije veliki, ali me muči već deset dana. Naime, u nedelju 2. maja probudili su me veoma jaki i oštri bolovi u vratu, pa sam pretpostavila da sam nezgodno spavala. Ali tokom dana su se bolovi proširili na levu vilicu, levu stranu potiljka i vrata, grkljana, levu ruku i bili su veoma intenzivni (jaki tupi bolovi u vratnom delu) i izazvali su delimičnu ukočenost. Popila sam dexomen i bilo mi je dobro. Jaki bolovi, mada manjeg intenziteta od prvobitnog, trajali su nekoliko dana, kada je bol prešla na potiljak - prelaz izmedju glave i vrata, a pratilo ju je zujanje u ušima. Od juče imam jake bolove u desnoj strani (ne znam kako je prešlo sa leve na desnu i da li je povezano?) vrat (oštri bolovi), bolovi u tom delu vrata (ka potiljku) pri gutanju, a bol ide niz desno rame i ruku. Imam osećaj kao da mi se rame i kosti spuštaju na dole. Deluje mi malo neozbiljno da zbog ovoga idem kod lekara i povećavam gužvu u stanici, pa me zanima da li se radi o običnom nezgodnom spavanju ili mislite da je nesto ozbiljnije? Ja pijem kafetine i brufene (dexomen osim prvog dana nisam pila) da bih mogla da pomeram glavu i obavljam uobičajne poslove, ali se trudim da ih pijem samo kada su bolovi veoma jaki. Napominjem da me ovo muči vec deset dana.
Unapred hvala.
radi se o cervikobrahialgiji, tj. uticaju spondilotičnog vratnog dela kičme na nervne strukture. Treba da uradite rentgen vratne kičme, emng ruku. Predlažem terapiju tbl. Dexomen 2x1 po potrebi, tbl. Mydocalm 3x1 za opuštanje mišića tog dela kičme. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
imam djevojčicu od 2 godine i 5 mjeseci koja već devet, deset mjeseci radi nešto što mi veoma liči na masturbaciju. Legne na stomak i pelenom trlja vaginu. Prosto se vidi da uživa i to radi dosta često. Nekada i u toku spavanja, u sred noći. Šta da radim i da li je to normalno?
Hvala
to su dešvanja koja se sreću kod dece, prolaznog karaktera su najčešće, ali ipak ne možete tek tako prepustiti vremenu bez pokušaja korigovanja. U toku dana, ukoliko prepoznajete situacije kada to radi, skrenite joj pažnju, zaposlite je igrom sa vama ili nekim. Objasnite biranim rečima o čemu se radi, za spavanje joj pronađite igračku koja će joj značiti u spavanju (prelazni objekat). Uostalom najbolje bi ipak bilo da psihijatar u mestu vidi dete, i porazgovara sa vama nakon uvida u vaše porodično funkcionisanje
Srdačno dr Dragana Krasić
Prikazano 73796-73800 od ukupno 95641 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke