Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96184)

  1. Poštovani,
    Povremeno mi trne ruke, uglavnom šake i sve to se češće dešava noću. To me brzo prođe jer podignem ruke u vis i masiram ih. Medjutim, sinoć sam išla na aerobik i dizala sam tegove od jednog kilograna, u toku trenunga je leva ruka počela da mi trni i ne prestaje. Ne trni mnogo, kao mali žmarci koji mi prolaze kroz prste, pa me interesuje šta bi moglo da bude. Da li je u pitanju loša cirkulacija ili je moguće da sam sinoć istegla neku tetivu i sl.
    Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji mogućnost problema sa cervikalnom spondilozom koja hoće da daje navedene simptome (proverite radiološkim pregledom vratnog predela), takođe postoji mogućnost loše cirkulacije, kao i preopterećenja u trenažnom procesu. Promenite visinu jastuka, u teretani radite vežbe bez težine. Sumnjam da je došlo do istegnuća tetive jer simptomi koje imate traju duže, a da je tetiva u pitanju ne bi ste mogli ne samo fizičkim aktivnostima da se bavite već bi i u svakodnevnom životu imali problema. Da bi definitivno postavili dijagnozu iskonsultujte neutologa.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Kako može detetu od 6, 5 godina koje je igralo fudbal da boli noga, butina na snimku nema prelom u toku noći se skrati druga noga i ćopa
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    Imam 26g, trebao bi da skinem oko 10kg, drugovi su mi preporučivali da krenem u teretanu i da koristim skidač masti - animal cuts, pa me interesuje da li je uopšte dozvoljen taj supstrat? Pre izvesnog vremena sam vežbao u teretani, doduše ne menjajući način ishrane, posle 3 meseca rezultati su bili skoro nikakvi.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovani,
      U teretani sigirno nećete skinuti kilažu, a preparat koji vam predlažu može da bude više štetan nego koristan. Njegov efekat u smanjenju telesne mase nema potvrdu ni u jednim naučnim studijama. Javite se specijalisti sportske medicine koji će izmeriti vaše antropometrijske parametre i funkcionalne sposobnosti i odrediti tretman kojim ćete najlakše s tabilizovati metabolizam, a samim tim vremenom i telesnu masu. Pogledajte moj rad u stetoskopu ishrana sportista” i mnoge stvari biće vam jasnije.
      Pozdrav

  1. Poštovani dr Vukasinoviću,
    moj problem, nadam se, nije veliki, ali me muči već deset dana. Naime, u nedelju 2. maja probudili su me veoma jaki i oštri bolovi u vratu, pa sam pretpostavila da sam nezgodno spavala. Ali tokom dana su se bolovi proširili na levu vilicu, levu stranu potiljka i vrata, grkljana, levu ruku i bili su veoma intenzivni (jaki tupi bolovi u vratnom delu) i izazvali su delimičnu ukočenost. Popila sam dexomen i bilo mi je dobro. Jaki bolovi, mada manjeg intenziteta od prvobitnog, trajali su nekoliko dana, kada je bol prešla na potiljak - prelaz izmedju glave i vrata, a pratilo ju je zujanje u ušima. Od juče imam jake bolove u desnoj strani (ne znam kako je prešlo sa leve na desnu i da li je povezano?)  vrat (oštri bolovi), bolovi u tom delu vrata (ka potiljku) pri gutanju, a bol ide niz desno rame i ruku. Imam osećaj kao da mi se rame i kosti spuštaju na dole. Deluje mi malo neozbiljno da zbog ovoga idem kod lekara i povećavam gužvu u stanici, pa me zanima da li se radi o običnom nezgodnom spavanju ili mislite da je nesto ozbiljnije? Ja pijem kafetine i brufene (dexomen osim prvog dana nisam pila) da bih mogla da pomeram glavu i obavljam uobičajne poslove, ali se trudim da ih pijem samo kada su bolovi veoma jaki. Napominjem da me ovo muči vec deset dana.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      radi se o cervikobrahialgiji, tj. uticaju spondilotičnog vratnog dela kičme na nervne strukture. Treba da uradite rentgen vratne kičme, emng ruku. Predlažem terapiju tbl. Dexomen 2x1 po potrebi, tbl. Mydocalm 3x1 za opuštanje mišića tog dela kičme. Javite se sa nalazima.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    imam djevojčicu od 2 godine i 5 mjeseci koja već devet, deset mjeseci radi nešto što mi veoma liči na masturbaciju. Legne na stomak i pelenom trlja vaginu. Prosto se vidi da uživa i to radi dosta često. Nekada i u toku spavanja, u sred noći. Šta da radim i da li je to normalno?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      to su dešvanja koja se sreću kod dece, prolaznog karaktera su najčešće, ali ipak ne možete tek tako prepustiti vremenu bez pokušaja korigovanja. U toku dana, ukoliko prepoznajete situacije kada to radi, skrenite joj pažnju, zaposlite je igrom sa vama ili nekim. Objasnite biranim rečima o čemu se radi, za spavanje joj pronađite igračku koja će joj značiti u spavanju (prelazni objekat). Uostalom najbolje bi ipak bilo da psihijatar u mestu vidi dete, i porazgovara sa vama nakon uvida u vaše porodično funkcionisanje
      Srdačno dr Dragana Krasić

Prikazano 73796-73800 od ukupno 95641 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460