Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96184)

  1. Poštovana,
    Pronađena mi je cista kod štitne žlezde, dijagnoza: levi lobus zahvaćen velikom cistom promere 20,9x17,5x22,8 mm sa više tkivnih izdanaka u lumenu. Nemam nikakvih smetnji, rezultati krvi i hormona su u redu. Zanima me da li smem ići u solarijum na sunčanje (par puta po nekoliko minuta)?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    na koji način sa sigurnošću mogu potvrditi dijagnozu insulinoma
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovani,
      postoje određeni testovi kojima se može pokazati postojanje insulinoma, odnosno nekontrolisane sekrecije insulina i dijagnostički postupak se mora sprovesti u bolničkim uslovima. Obratite se svom lekaru radi upućivanja u odgovarajuću ustanovu. Ass. Dr Milena Velojić Golubović

  1. Poštovana,
    Hvala na odgovoru na predhodna pitanje! Štitna žljezda je u pitanju, koja je odstranjena u semptembru prošle godine. Na dozi sam euthiroksa od 150 mikrograma. Tsh je prije 5 dana iznosio 0,468 i označeno je na analizi snižena vrijednost. Interesuje me po vama da li treba korigovati dozu? Drugo već imam s vremena na vrijeme učestalo i obilno mokrenje, pa me interesuje da li ovo ima veze sa time što štitnu više nemam ili je neki drugi poremećaj? Šećer je u redu 5,5 i treće imam povremeno gušenje, pa me interesuje da li to gušenje izazivaju tablete euthiroksa? Srce i pluća su u redu!
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    ustanovljeno je da smo partnerka i ja zaraženi candidom albicans pa nas zanima da li smemo da imamo sex sa odgovarajućom zaštitom ( kondomi)? Ukoliko je odgovor negativan onda nas zanima vreme apstinencije?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Možete imati odnose sa kondomom uz terapiju koju vam je preporučio vaš ginekolog.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Ako jake infekcije nastale nakon ivf-a ne mogu da se izleče i nakon 2 godine, treba li se bojati ozbiljnih bolesti i šta je uzrok tome? Šta proveriti? Koliko naša medicina zapravo zna o tome šta vantelesna oplodnja može da izazove osim standardnih posledica kao što su hiperstimulacija i sl? Neki internisti govore o "slučajnom" ubrizgavanju bakterija u matericu tokom procesa vantelesne oplodnje i kobnih efekata, koje to može da ima. Šta to znači?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana Vesna,
      Vi znate da ste pre ivf uradili čitav niz pretraga da bi ste mogli pristupiti ivf, tako da ne postoji mogućnost da se unese neka infekcija. Moja vam je preporuka da ponovite vs, cervikalni bris, bris na hlamidiu, mikoplazmu i ureoaplazmu i pcr na papiloma viruse,
      Pozdrav.

Prikazano 73801-73805 od ukupno 95641 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460