Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96184)

  1. Poštovani,
    Recite mi nešto o ampuli nootropil i solcoseryl.
    Hvala.

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Nootropil je piracetam, to je praktično neka vrsta hrane za moždane ćelije, nootopik. Povećava energetske kapacitete moždanih ćelija i njihovu funkciju. Pomaže posle šloga ili ishemijskog atak, ali i kod staračke zaboravnosti i sl. Solcoseryl je deproteinizirani ekstrakt teleće krvi koji se proizvodi u obliku pasta za usnu sluzokožu ili gela za oči. Služi za lečenje površinskih oštećenja sluzokože.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Moj tata ima 72 god, povišen pritisak, u novembru 2008 operisao je hematom na mozgu sa leve strane (posledica pada sa merdevina), i dalje ima hematom sa desne strane za koji je primao određenu terapiju nakon operacije i kao rezultat doktori su odlučili da ne mora i taj drugi odmah da se operiše, stanje se prati redovnim kontrolama na mesec dana a od Februara 2009. na 3 meseca. Međutim, 23.04.2009. je preživeo infarkt, ugrađen mu je stent, dijagnoza je trosudna bolest i treba da se uradi baj pas u Janurau 2010 (3 ili 4 bajpasa). Pije terapiju: aspirin 200mg, plavix 75mg, presolol 3x25mg, enalapril 2.5mg, controloc 1x20mg, sortis 1x20mg, galepsin. Da li ima opasnosti da se hematom na mozgu uveća. Da li ugradnja baj pasa može uticati na hematom ili hematon na operaciju?! U kakvoj su korelaciji hematom na mozgu, stent, trosudna bolest, ugradnja bajpasa.
    Unapred hvala, Jelena

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Niste napisali, ali predpostavljam da se kod vašeg tate radilo o subduralnom hematomu i da je manja količina krvi zaostala sa suprotne strane. Ukoliko se hematom ne povećava ta krv će se resrbovati i neće predstavljati smetnju. Tendencija ka formiranju hroničnog subduralnog hematoma postoji kod starijih ljudi sa atrofijom mozga, pogotovo kada uzimaju lekove protiv zgrušavanja krvi kakve će uzimati vaš tata. Više informacija o ovim povredama možete naći na sajtu www.neurohirurgija.in.rs
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Imam veliki problem sa kičmom od 2008. Oštećeni su mi prvi i drugi pršljen. I od tada imam neprestalne bolove. Doktori su mi prepisali lekove i to --- tramal gouttes--- ali mi ni oni ne pomažu. Molim za odgovor
    Unapred zahvalna G. Gajic

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Žao mi je ali je malo podatala da bih Vam dao ikakav savet. Hirurg Vam je, verovatno, rekao da li su oštećenja pršljenova za operaciju ili ne. Što se tiče bola lekaru koji se bavi terapijom vašeg bola recite da prepisani lekovi ne deluju.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Moj sin ima 12 godina i aktivno se bavi fudbalom. Ima treninge svaki dan a ponekad i dva puta dnevno (dva puta nedeljno ima individualne golmanske treninge). Visok je 162cm i ima 60kg. Od skoro se žali na bol u peti koji nakon mirovanja prestane. Samoinicijativno smo mu stavili silikonske uloške za petu u kopačke. U klubu neposredno pre treninga rade terapiju magnetom i ledom. Htela bih da proverim da li se magnetna terapija preporučuje deci ovog uzrasta i za ovakvu povredu? Isto tako bih Vas zamolila da mi date savet kako da tretiramo ovaj vid sportske povrede.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Savetujem Vam da se javite sportskom lekaru na detaljni pregled. Ono što treba obavezno da uradite je radiološki snimak pete deteta u dva pravca, plantogram, a od fizikalne terapije: magnetno impulsno polje (dozirano za uzrast deteta ne pravi smetnje) pa je njegova aplikacija dozvoljena, kao i krio terapija (upotreba leda), od masti koristite one koje su bogate kamforom. Rezultati plantograma odrediće neophodnost nošenja uložaka koji moraju biti napravljeni prema nozi vašeg deteta. Ipak, dok se ne postavi precizna dijagnoza, savetujem da dete prestane sa treningom, a od lekara najbolje je javiti se specijalisti sportske medicine koje će dalje pratiti sportski razvoj vašeg deteta.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Osećam bol u desnom testisu i preponi. Ponekad mi malo noga utrne nakon dugog stajanja. Inače, dosta vremena na poslu provedem sedeći. Redovno se bavim sportom (bar tri puta nedeljno trčim). Kom lekaru bih mogao da se obratim.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji mogućnost da imate problema sa išijalgijom. Uradite magnetnu rezonancu lumbalnog dela kičme l5-s1, jer ona često daje siptome koje ste opisali. Nije loše da Vas pogleda hirurg da otkloni sumnje ingvinalne (preponske) kile, ili istegnuće mišića iliopsoasa, držača prepone, koji takođe daje gore navedene simptome.
      Pozdrav.

Prikazano 73791-73795 od ukupno 95641 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460