Poštovani,
    Recite mi nešto o ampuli nootropil i solcoseryl.
    Hvala.

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Nootropil je piracetam, to je praktično neka vrsta hrane za moždane ćelije, nootopik. Povećava energetske kapacitete moždanih ćelija i njihovu funkciju. Pomaže posle šloga ili ishemijskog atak, ali i kod staračke zaboravnosti i sl. Solcoseryl je deproteinizirani ekstrakt teleće krvi koji se proizvodi u obliku pasta za usnu sluzokožu ili gela za oči. Služi za lečenje površinskih oštećenja sluzokože.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #28783

    • Postovani doktore, mozete li mi nesto vise reci o leku u obliku ampule, koji se zove solcoseryl (na njemu pise protein-free, standardised haemodialysate od calves blood, 42, 5 mg/ml, water for enjections ad i ml, for injection. . . Na ampuli pise da je iz svajcerske. Lek sam dbio od brata iz inostranstva bez deklaracije i uputstva. Licno mi je potreban kod lecenja fistule na zelucu posle operacije. Unapred hvala.