Molim vas za pomoć. Dva puta mesečno mi se dešava da imam bolove u levom oku i levom uhu, tada mi curi nos i uvek je više izražena ta leva strana, mislim više je ta nozdrava zapušena i više curi. Osećam kao da mi bridi leva starna lica i u levom oku uvek imam osećaj kao da imam peska. To stanje prati tem. 37c, malaksalost. Išla sam kod orl tražio je mišljenje zubara, zubar kaže da je sve u redu, očni lekar je tražio bris oka i negativan je nalaz. Ja sam još uvek sa tegobama i ne znam više kome da se obratim. Molim vas što pre za odgovor kome sada da se obratim.
Imam prekomerno znojenje šaka, naime, šake su mi konstantno hladne i nokti mi uvek izgledaju modro, a imam konstantno i obilno znojenje šaka i nogu u predelu ispod kolena. Molim vas da mi malo bliže objasnite šta bi moglo biti uzročnik ovome i šta bih mogao da preduzmem povodom istog. Išao sam na preglede i doktori su mi rekli da je sve u redu što se tiče mog organizma i štitne žlezde.
prekomerno znojenje pojedinih delova tela (obično šake, stopala pazušne jame) je relativno često stanje, koje može da bude uslovljeno genetikom (tzv primarna hiperhidroza), ili je posledica različitih poremećaja (poremećena funkcija štitne žlezde, hipofize, uz dijabetes, giht, i dr) . Često ne možemo naći uzrok. Lečenje podrazumeva korišćenje preparata sa aluminijum hloridom, neke tradicionalne dermatološke procedure i kao najnovije korišćenje preparata botulin toksina (botox)
pre nekoliko dana na penisu mi se pojavila kao nekakva bubuljica, što sam i pomislio da jeste, međutim, sinoć sam primetio da se penis sa desne strane naduo i kao da se pojavila nekakva kesica ispod kože. Molim vas recite mi šta da radim. Znam da možda ovo i nisu neki podaci koji bi vam pomogli da odgovorite ovako napamet dok ne vidite, ali sam mislio da ste možda u vašoj praksi već imali takve slučajeve pa na osnovu toga mi i date savet.
niste naveli da li su se promene javile posle polnog odnosa ili ne, kao i da li postoje subjektivne tegobe (bol, svrab). Otok koji opisujete može da bude uvećana limfna žlezda, ali i neki poremećaj u venskom sistemu tela penisa. Zaista nema dovoljno podataka, ali ako se promene održavaju ili napreduju morate posetiti dermatologa.
U poslednje vreme i vrlo često imam ubrzan puls čak i do 139 otkucaja u min. U hitnoj pomoći mi je urađen ekg i sve je uredu. Dali su mi tabletu bensendin od 10 mg na dva puta po pola da sažvaćem. Sutradan mi je opet puls celog dana bio ubrzan do 120 otkucaja. Nisam bila pod stresom i nikakvim uzbuđenjem. Doktorka hitne nije znala da mi objasni tu moju situaciju pa ako bih mogla od vas da dobijem odgovor šta bi moglo to da bude, da znam šta dalje. Imam 29 god
Mogu li se zajedno koristiti amiodaron i bisoprolol? Potrebno mi je da brzo odgovorite jer se nalazim u početnoj fazi takve terapije a osjećam neželjene efekte jer mi i pri 2, 50 mg bisoprolola pritisak pada na 110/65 a puls je stalno ispod 60, s tim da pada i na 48 otkucaja. Napominjem da sam imao strašne ekstrasistole i da od 10. mjeseca 2008. Pijem amiodaron u kombinaciji sa indapresom i da su se opet povremeno ali veoma rijetko javljale ekstrasistole (kod promjene vremena) pa je doktor odlučio da kombinuje bisoprolol i amiodaron. Danas se nisam usudio popiti amiodaron a sa 1,25 mg bisoprolola jutros (18.05.2009.) puls je 59 a pritisak123/75. Kako da postupim?
mogu se uzimati zajedno ali je upravo bradikardija koju opisujete nus pojava te terapije. Da bi se za ekstrasistole ukjlučio amiodaron stvarno ih treba biti puno, beta blokatori su bolji izbor.
Prikazano 73036-73040 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke