Poštovani,
    Mogu li se zajedno koristiti amiodaron i bisoprolol? Potrebno mi je da brzo odgovorite jer se nalazim u početnoj fazi takve terapije a osjećam neželjene efekte jer mi i pri 2, 50 mg bisoprolola pritisak pada na 110/65 a puls je stalno ispod 60, s tim da pada i na 48 otkucaja. Napominjem da sam imao strašne ekstrasistole i da od 10. mjeseca 2008. Pijem amiodaron u kombinaciji sa indapresom i da su se opet povremeno ali veoma rijetko javljale ekstrasistole (kod promjene vremena) pa je doktor odlučio da kombinuje bisoprolol i amiodaron. Danas se nisam usudio popiti amiodaron a sa 1,25 mg bisoprolola jutros (18.05.2009.) puls je 59 a pritisak123/75. Kako da postupim?
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      mogu se uzimati zajedno ali je upravo bradikardija koju opisujete nus pojava te terapije. Da bi se za ekstrasistole ukjlučio amiodaron stvarno ih treba biti puno, beta blokatori su bolji izbor.