Poštovani,
    Imam prekomerno znojenje šaka, naime, šake su mi konstantno hladne i nokti mi uvek izgledaju modro, a imam konstantno i obilno znojenje šaka i nogu u predelu ispod kolena. Molim vas da mi malo bliže objasnite šta bi moglo biti uzročnik ovome i šta bih mogao da preduzmem povodom istog. Išao sam na preglede i doktori su mi rekli da je sve u redu što se tiče mog organizma i štitne žlezde.
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prekomerno znojenje pojedinih delova tela (obično šake, stopala pazušne jame) je relativno često stanje, koje može da bude uslovljeno genetikom (tzv primarna hiperhidroza), ili je posledica različitih poremećaja (poremećena funkcija štitne žlezde, hipofize, uz dijabetes, giht, i dr) . Često ne možemo naći uzrok. Lečenje podrazumeva korišćenje preparata sa aluminijum hloridom, neke tradicionalne dermatološke procedure i kao najnovije korišćenje preparata botulin toksina (botox)