Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani dr,
    pisala sam vam skoro zbog anemije. Vi ste mi rekli da uradim nivo serumskog feritina. Uradila sam i on je 12. ref.vred. je 10 do 300 Kks mi je u granicama normale. Kakvu mi terapiju predlažete. Imam 45god.
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
  1. Poštovani doktore,
    ja imam jedno pitanje za vas koje me jako jako brine. Pre 3 dana sam se rasekao na žicu koja nije zarđala koliko sam ja mogao da primetim. Radi se o onim žicama koje su prekrivene zelenim slojem. Taj sloj se na jednom mestu ogulio i ostala je gola žica, na koju sam se ja rasekao rana nije ubodna i nije jako duboka, a krvarenje je prestalo nakon nekoliko minuta pritom je samo rana bila krvava bez kapanja krvi. Ja sam odmah ranu obrisao sa ubrusom natopljenim rakijom. Nisam primio tetanus a zadnji put ne znam kada sam primio. Interesujeme i jako brine to što sam na raznim sajtovima čitao da simptomi mogu da nastanu čak i kada rana zaraste, pa i za 60 dana. Rana nije natečena za sada nemam simptome. Moje konkretno pitanje za vas je: kada najkasnije mogu da primim tetanus, da li je istina za simptome da se javljaju i nakon toliko vremena, i koliko je to opasno u mom slučaju, i da li uopšte smem da primim tetanus jer bolujem od dečije ili cerebralne paralize od rođenja. I išao sam u osnovnu školu pa ne znam u kom razredu i da li se to prima. Sada imam 22 godine i ako sam ikada primio tetanus to je bilo najkasnije u 8 razredu. Unapred hvala na stručnom odgovoru i molio bih vas da mi odovorite što pre jer se jako jako brinem da mi se nešto ne desi
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      ozleda na žicu, pa makar i zarđalu, nije rizik za tetanus, vazno je da li je žica bila kontminirana zemljom (jer se u zemlji nalaze spore bakterije koja uzrokuje tetanus). Svakako je potrebno da odamah primite aktivnu i pasivnu imunizaciju, najbolje u okviru 48h. Inkubacija svakako nije tako dugačka, kao npr. 60 dana koje vi vreme pominjete- značajno je kraća- oko 10 dana
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Već tri mjeseca imam problema sa grlom, uradila sam bris grla i otkrili su mi gljivicu candidu albicans. Non stop osjećam da mi je grlo kao suženo i hrana mi ne može prolaziti kroz grlo, takođe osjećam i stalno bockanje u grlu, bole me krajnici, imam osjećaj kao da mi nešto raste iznad grkljana, i da mi to prouzrokuje smetnje u grlu. Osjećam kako mi se nešto pomjera kroz grlo, čas osjećam smetnje u predjelu štitne žlezde, a čas posred grla, ili grkljana. Zanima me da li je sve to što sam vam navela prouzrokovala gljivica candida albicans? Nekad se i osjećam dobro, a nekad zaista loše, i imam osjećaj da će me svaki tren udaviti. Ne mogu ni ležati jer mi to smeta pri disanju i gutanju pljuvačke. Ne mogu da iskašljem šlajm, jer me nešto blokira pri pokušaju da ga iskašljem. Eto to bi ukratko bilo to...
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
  1. Dobro jutro poštovani doktore,
    ja mislim da imam problema sa želudcem, jer kada sam nervozna i imam problema samo mi se traži da jedem i nije mi dosta koliko god jela i šta jela uvjek mi je želudac prazan. Molim vas ako možete da mi pomognete šta da radim i mnogo se debljam. Pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      vi ne bih reklada imate problem i smetnje sa želucem, nego sa apetitom i kontrolom unosa hrane. Potrazite pomoć psihijatra u mestu kao i nutricioniste, eventualno proverite hormonski status kod endokrinloga.
      Pozdrav dr Dragana Krasić

  1. Poštovani,
    moj problem počeo je pre više od godinu dana, a dešava se sledeće: ukoliko imam seksualne odnose, nosim pantalone koje me stežu ili uopšte imam bilo kakvu spoljašnju iritaciju u predelu nervnih završetaka polnog organa, dešava se da nakon toga u roku od dan-dva, počinju tegobe sa intezivnim bolom u temenom delu glave, konstantna tenzija, postanem vrlo razdražljiva i nervozna, konfuzna. Prosto sam druga osoba. To tako traje do 10 dana i onda postanem "stara". Ovaj problem kontrolišem tako što uglavnom nosim suknje, a ne uske pantalone i što uglavnom preskačem seksualne odnose (za čime sam iskreno u potpunosti izgubila želju, pošto mi ove promene koje nastaju potom, jako teško padaju). Napominjem da sam u braku, da nemam drugih ginekoloških problema, imam povišen holesterol - 6,5, mada nemam viška kilograma, imam 30 godina i ne znam šta da radim po ovom pitanju. Ovaj problem mi je bitno poremetio svakodnevni život. Čula sam da postoji veza između nerava polnog organa i hipofize, pa me interesuje da li možete da mi pomognete i da li mi savetujete neke preglede, analize?
    Veliko hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      opis vašeg problema nema teoretsku osnovi i objašnjenje, ali s obzirom da se ponavlja zavređuje pažnju i ispitivanje. Možete uraditi nmr mozga, hormonski status, hormone štitne žlezde. Ne očekujem da se otkrije nešto zabrinjavajuće, ali se treba pozabaviti problemom zbog uzmeniravanja i na kraju, ukoliko se ne dokaže organski problem, započeti psihoterapiju
      Pozdrav dr Dragana Krasić

Prikazano 73021-73025 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460