Poštovani,
    moj problem počeo je pre više od godinu dana, a dešava se sledeće: ukoliko imam seksualne odnose, nosim pantalone koje me stežu ili uopšte imam bilo kakvu spoljašnju iritaciju u predelu nervnih završetaka polnog organa, dešava se da nakon toga u roku od dan-dva, počinju tegobe sa intezivnim bolom u temenom delu glave, konstantna tenzija, postanem vrlo razdražljiva i nervozna, konfuzna. Prosto sam druga osoba. To tako traje do 10 dana i onda postanem "stara". Ovaj problem kontrolišem tako što uglavnom nosim suknje, a ne uske pantalone i što uglavnom preskačem seksualne odnose (za čime sam iskreno u potpunosti izgubila želju, pošto mi ove promene koje nastaju potom, jako teško padaju). Napominjem da sam u braku, da nemam drugih ginekoloških problema, imam povišen holesterol - 6,5, mada nemam viška kilograma, imam 30 godina i ne znam šta da radim po ovom pitanju. Ovaj problem mi je bitno poremetio svakodnevni život. Čula sam da postoji veza između nerava polnog organa i hipofize, pa me interesuje da li možete da mi pomognete i da li mi savetujete neke preglede, analize?
    Veliko hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      opis vašeg problema nema teoretsku osnovi i objašnjenje, ali s obzirom da se ponavlja zavređuje pažnju i ispitivanje. Možete uraditi nmr mozga, hormonski status, hormone štitne žlezde. Ne očekujem da se otkrije nešto zabrinjavajuće, ali se treba pozabaviti problemom zbog uzmeniravanja i na kraju, ukoliko se ne dokaže organski problem, započeti psihoterapiju
      Pozdrav dr Dragana Krasić