zašto kada sednem i hoću da se opustim i odmorim ja se baš tada nešto uzbudim i postajem nervozna i uplašena. Srce počne da mi lupa i moram da ustanem da tražim neki posao da radim da bih zaboravila na te moje simptome. Inače sam hiperaktivna preko celog dana zbog toga pa se valjda premorim i onda ne umem prosto da se bar malo opustim. Da napomenem patim od anksioznosti tj straha i socijalnog kontakta. Pijem rivotril 3x1/4 i propranol 2x1/4. Antidepresive ne smem da pijem zbog povećanog prolaktina. Psihoterapija ne postoji u mojoj okolini. Imam 42 godine. Dajte mi savet kako da se malo opustim i odmorim malo mozak što kaže naš narod.
prosto je nemoguće dati savet po kome bi neko lakše funkcionisao, pogotovu ako o nekome znate tako malo. Dobra organizacija, uredan život, razgovor sa bliskim osoboma, odlazak psihijatru kao najbolje rešenje. Probajte sve, budite u svojoj aktivnosti kreativni, iskoristite je, pogotovu ako u toku noći imate dobar san
Kao četvorogodišnjak imao sam meningitis, dve godine sam imao kontrole eeg, nakon dve god. Bio sam izlečen. Sada imam 30 god u poslednje vreme javljaju mi se povremeno uznemirenost i strah kao da ću izgubiti svest. Nisam nikad pao u nesvest ali se plašim da se to ne desi! Ti strahovi su mi malo poznati po sećanju na period kad sam dobio meningitis. U predhodnom periodu imao sam dosta stresnih situacija. Molim vas za vaše mišljenje da li prepoznajete simptome i da li imate savet šta da radim da sprečim neke teže i gore moguće bolesti.
strahovi su izazvani nelogičnom i racionalnom mišlju da ćete pasti u nesvest. Ako razmišljate da nam se život ostvaruje po negativnim mislima možete počete i na drugačiji način, to znači razmišljati pozitivno, pa će se desiti po tome! Razmislite šta se to dešava sa vama u poslednje vreme, otkuda nestabilnost koja ustupa mesto strahovima. Ovaj problem koji opisujete može biti neprijatan, ali da ne bi narastao u paniku možda je bolje obratiti se psihijatru, koji će vam pomoći da se rešite strahova,
Moja brada ima zatupljen izgled što me čini muškobanjastom. Radila sam operaciju uklanjanja kosti sa strana donje vilice, međutim to nije riješilo moj problem. U bradi mi se i dalje nalazi "šraf" koji je vezivao kosti vilice dok ne zarastu. Da li je moguće na tom šrafu vezati neku vrstu implanta koji bi dao vilici blago izduzen izgled i ako jeste kakvi su rizici?
korekcija brade može da se vrši i sa implantima i sa koštanim graftovima. Obzirom da je kod vas već sličan op. zahvat urađen, potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu sa svom dokumentacijom o prethodnoj operaciji kako bi vas lekar pregledao i utvrdio šta je konkretno urađeno u prethodnom zahvatu i da li je eventualna korekcija izvodljiva. Što se tiče rizika oni su isti kao i kod svakog operativnog lečenja (krvarenje, infekcija. . .)
Prikazano 73026-73030 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke