Poštovani,
    Moja brada ima zatupljen izgled što me čini muškobanjastom. Radila sam operaciju uklanjanja kosti sa strana donje vilice, međutim to nije riješilo moj problem. U bradi mi se i dalje nalazi "šraf" koji je vezivao kosti vilice dok ne zarastu. Da li je moguće na tom šrafu vezati neku vrstu implanta koji bi dao vilici blago izduzen izgled i ako jeste kakvi su rizici?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      korekcija brade može da se vrši i sa implantima i sa koštanim graftovima. Obzirom da je kod vas već sličan op. zahvat urađen, potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu sa svom dokumentacijom o prethodnoj operaciji kako bi vas lekar pregledao i utvrdio šta je konkretno urađeno u prethodnom zahvatu i da li je eventualna korekcija izvodljiva. Što se tiče rizika oni su isti kao i kod svakog operativnog lečenja (krvarenje, infekcija. . .)
      Pozdrav, dr B. Pejaković