Draga doktorko,
    zašto kada sednem i hoću da se opustim i odmorim ja se baš tada nešto uzbudim i postajem nervozna i uplašena. Srce počne da mi lupa i moram da ustanem da tražim neki posao da radim da bih zaboravila na te moje simptome. Inače sam hiperaktivna preko celog dana zbog toga pa se valjda premorim i onda ne umem prosto da se bar malo opustim. Da napomenem patim od anksioznosti tj straha i socijalnog kontakta. Pijem rivotril 3x1/4 i propranol 2x1/4. Antidepresive ne smem da pijem zbog povećanog prolaktina. Psihoterapija ne postoji u mojoj okolini. Imam 42 godine. Dajte mi savet kako da se malo opustim i odmorim malo mozak što kaže naš narod.
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prosto je nemoguće dati savet po kome bi neko lakše funkcionisao, pogotovu ako o nekome znate tako malo. Dobra organizacija, uredan život, razgovor sa bliskim osoboma, odlazak psihijatru kao najbolje rešenje. Probajte sve, budite u svojoj aktivnosti kreativni, iskoristite je, pogotovu ako u toku noći imate dobar san
      Pozdrav dr Dragana Krasić