interesuje me da li možete da mi date sugestiju po pitanju prihvatanja ht zbog promjena na jetri, jer mi je moj sadašnji problem prilično zbunjujući. Naime, prije 4 godine dijagnostifikovan mi je karcinom dojke i ista je operacijom odstranjena. Prije same operacije primila sam 4 ciklusa ht, a nakon same operacije jos 4. Po završetku ht-e uslijedilo je 26 zračenja, i terapija nolvadexa (koji sam koristila 3,5 god tj. do sada). Na redovnim kontrolama, svi nalazi su bili u granicama do 25.03.2009.G. Kada se pojavio problem sa jetrom, zbog čega sam radila ct i mr jetre. Ct je uredan, zapravo na njemu je jetra masna, malo volumenizirana ali bez vidljivih fokalnih promjena tipa sek. dep. Mr-jetra normalne veličine, a u desnom režnju vidi se nekoliko ovalnih inhomogeninih sa znacima fibroze lezija promjera do 13 mm koje odgovaraju sek. depozitima. Ostalo sve u redu: zaključak u jetri sek.depoziti, zbog čega se predlaže ht i ia. Ostali nalazi 15-3 19, 4, ast (got) 17, alt (gpt) 18, to1 tsh 2, 19, to4 tt4 129, to5 tt3 2.3, holesterol 6,1, bilirubin ukupni 5,3, trigliceridi 8,8, glukoza 10,6, rtg kostiju lobanje, kičme i karlice nema znaka za sek. depozite. Nalaz pluća uredan. Napominjem da je u međuvremenu vrijednost triglicerida 4,30 a holesterola 5,4. S obzirom na nalaze, i s obzirom da sam informisana da sek. depoziti ne moraju uvijek predstavljati početak metastaze tj. da se ne moraju vezivati za maligni tumor, već mogu nastati kao rezultat neg. posledica korišćenja ht i nolvadexa (koji mi je danas ukinut) zbunjuje me zašto sad predlažu ht i da li istu trebam prihvatiti? Izvinite zbog moje opširnosti ali smatram da je ovo jedini način da imate potpunu sliku o mom oboljenju. Bila bih vam beskrajno zahvalna ukoliko bi ste mi dali vašu stručnu sugestiju šta i kako dalje.
Poštovana Lidija, smatram da je predlog da se primi ht ispravan. Promene su najverovatnije posledica malignoma dojke i potrebno je pravovremeno reagovati kako biste dobili najbolji mogući protokol.
Rađena mi je laringoskopija levog piriformnog sinusa zbog sumnje na C.32, biopsija-displazija pločastih ćelija težeg stepena. Imam osećaj da mi raste nešto na gornjoj vilici nekoliko čvorova. Orl kaže da nisu nadležni za gornju vilicu. Imam utvrđenu promenu na levom bebregu sektor bertini kolumna 35 mm. Da li su u pitanju metastaze ?
teško je odgovoriti na vaše pitanje putem e mail-a. Vaš opis je oskudan, više patoloških stanja navodite u predelu različitih anatomskih regija, sve je to nedovoljno da se odgovori na vaše pitanje. Potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu sa pratećom dokumentacijom i siguran sam da ce vaše dileme biti otklonjene.
mom ocu (61 god) je dijagnozirana fistula perinalis na debelom crevu i zakazana mu je hiruška intervencija za mesec dana. Molila bih vas da mi kažete nešto više o toj bolesti, koliko je opasna i o samoj intervenciji. Inače, šifra bolesti je K60.
ovo je česta pojava kod ljudi i predstavlja komunikaciju završnog dela debelog creva sa perianalnim predelom (predeo oko čmara). Operacija se sastoji u prekidanju komunikacije creva sa površinom kože. Fistula u biti označava taj kanal komunikacije. Postoje nekoliko načina rešavanja ovog problema i smatram da se o vrsti operacije trebate raspitati kod operatora.
imam 59 godina. Imam bolove u nogama. Pokušala sam sa vitaminima (b i multivitamini), ali nije pomoglo. Od čega mogu da potiču bolovi i kako da ih se rešim ili da ih ublažim? Da li bi aspirin pomogao?
mora se utvrditi poreklo bolova a ovo je moguće tek nakon obavljanja neophodnih dijagnostičkih procedura. Bolovi mogu biti različitog porekla (reumatski, degenerativni, neurološki, vaskularni). Javite se lekaru opšte praske na pregled koji će dalje proceniti kome treba da se javite. Od dijagnoze zavisi i lečenje.
Prikazano 72906-72910 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke