Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Sin mi ima 14 godina, prije nekoliko dana mi se požalio da mu je ispod pazuha desne ruke tačno u ravni s dojkom pojavila mala kilica koja ga na pipanje ne boli, ali se pomjera s mjesta. Da li je sto opasno i kome se obratiti povodom ovoga.
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovana,
      nemate razloga ni za kakvu brigu jer se radi o benignoj promeni. Javite se ili plastičnom hirurgu ili opštem hirurgu koji će na osnovu kliničkog pregleda utvrditi o kakvoj se promeni radi. 
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

  1. Poštovani,
    Mom bratu je pre dva meseca operisana urasla dlaka u donjem delu kičme. Hirurg koji ga je operisao rekao je da je ta dlaka bila jako duga i da smatra da je rasla nekoliko godina. Međutim, ni posle dva meseca rana nije potpuno zarasla, iz nje ne curi gnoj, samo vlaži. Još uvek povremeno ide na previjanje da li je to normalno? Šta može da se uradi da se zarastanje ubrza? Da li postoji neka komplikacija?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovana,
      zarastanje per secundam kako mi kažemo je veoma često posle ovih operacija. Nemojte brinuti. Potrebna su redovna previjanja i najverovatnije će doći do zatvaranja rane. U slučaju da i posle dužeg vremena ne dođe do zaceljenja javite se operatoru. 
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

  1. Poštovani,
    Majka, 58 god., mi je imala eklamsiju (pre 34 godine), izvađena joj je štitna žlezda, materica, jajnici, imala je par puta trombozu, boluje od proširenih vena, reumatoidnog artritisa. U poslednje vreme ima problem da joj se jako ježi glava i igra oko. Išla je kod neurologa poslali su je na magnetnu rezonancu kičme, ali je i to zakazano za tri meseca. Problem je što se dosta loše oseća, pritisak joj varira, 110/55 - 150/105 (iako pije ujutru prinelap, a uveče vazotal) i otkucaji srca (50-90). Pitanje je može li da pije tanakan zajedno sa detraleksom (to pije za cirkulaciju zbog vena proširenih) i tim lekovima za pritisak pošto sumnja da joj se ježi glava od slabe cirkulacije i nedostatka kiseonika (strah da to ježenje ne ukazuje na neki novi problem sa kapilarima u glavi pošto je već jednom imala taj problem - eklamsiju). Kakav je Vaš savet po pitanju lekova i dijagnoze uopšte.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      može da pije tanakan jer je to biljni preparat, ekstrakt biljke ginko, tako da nema interakcija i opasnijih neželjenih efekata kada se primenjuje sa drugim lekovima. Što se eklampsije tiče neka ne brine, to ne može da dobije jer je to bolest trudnoće i može se dobiti samo u trudnoći, što ne verujem da je vaša majka.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    danas sam dobila nalaz s mamografije u kom stoji: na učinjenoj mamografiji simetrične dojke urednog izgleda kože, potkožja i cooperovih ligamenata. Uglk lijeve dojke na cc projekciji distorzija parenhima na arealu10x6 mm. Aksile slobodne. Birads 3 preporuča se učiniti uzv/citopunkciju molila bih vas ako mi možete reći jesu li te vijesti loše ili ok - jako se plašim jer evo već neko vrijeme imam krvavo-gnojni iscjedak, prvo iz lijeve a taman negdje nakon mamografije (pred mjesec dana) sam primijetila da mi se isto događa i sa desnom dojkom. Rođena sam 1935. Znači već sam mjesec i po u neugodnom iščekivanju i strepnji pa bi mi svaka informacija bila dragocjena unaprijed ljubazno hvala
    Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovana,
      dobili ste pravi predlog od vašeg lekara jer će se na taj način razrešiti dilema. Česte su promene kod žena u dojkama i naravno nisu sve maligne. Promena nije velika i najvažnije je da ste sve ovo na vreme primetili. Na osnovu ovog opisa nije moguće izjasniti se o tipu promene.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

  1. Poštovani,
    Pre par dana mi je dijagnostikovana hernia inguinalis l dex. Operacija je zakazana 25.06.2009. god. Zanima me da li kila može biti posledica teške telesne povrede koje sam zadobio na poslu i to 20.11.2008. god. Radi se o padu sa visine. Polomio sam obe ruke u zglobu šake. Na levoj ruci mi je bio izrazito težak prelom. Taj zglob mi je i naknadno operisan 9.04.2009. god. Tačnije, zanima me, da li su bolovi i napori koje sam pretrpeo pri samoj povredi i kasnije u toku oporavka mogli da prouzrokuju pojavu kile? Inače, kilu sam prvi puta osetio u sredinom januara.
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      teško se može povezati nastanak kile sa padom sa visisne. Kila nastaje kao posledica slabosti muskulature trbušnog zida. Napinjanje i teži fizički poslovi mogu ubrzati pojavu kile kao i da dovedu do njenog rasta.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

Prikazano 72911-72915 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460