Poštovani,
    Majka, 58 god., mi je imala eklamsiju (pre 34 godine), izvađena joj je štitna žlezda, materica, jajnici, imala je par puta trombozu, boluje od proširenih vena, reumatoidnog artritisa. U poslednje vreme ima problem da joj se jako ježi glava i igra oko. Išla je kod neurologa poslali su je na magnetnu rezonancu kičme, ali je i to zakazano za tri meseca. Problem je što se dosta loše oseća, pritisak joj varira, 110/55 - 150/105 (iako pije ujutru prinelap, a uveče vazotal) i otkucaji srca (50-90). Pitanje je može li da pije tanakan zajedno sa detraleksom (to pije za cirkulaciju zbog vena proširenih) i tim lekovima za pritisak pošto sumnja da joj se ježi glava od slabe cirkulacije i nedostatka kiseonika (strah da to ježenje ne ukazuje na neki novi problem sa kapilarima u glavi pošto je već jednom imala taj problem - eklamsiju). Kakav je Vaš savet po pitanju lekova i dijagnoze uopšte.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      može da pije tanakan jer je to biljni preparat, ekstrakt biljke ginko, tako da nema interakcija i opasnijih neželjenih efekata kada se primenjuje sa drugim lekovima. Što se eklampsije tiče neka ne brine, to ne može da dobije jer je to bolest trudnoće i može se dobiti samo u trudnoći, što ne verujem da je vaša majka.