Kada se nalazim u stresnoj situaciji izlaze mi crveni pečati po vratu i torzou, pa i po nadlakticama i ledjima,osećam strašnu toplotu kao kod blažih opekotina.
Kako da se izborim sa ovako burnom reakcijom i kakve su dugotrajne posledice?
Poštovana,
Nećete imati nikakve posledice od ovakvih promena. Vi jednostavno imate kožu koja na stres reaguje tako, i to se zove emocionalni eritem (crvenilo). Možete pokušati da jedno izvesno vreme uzimate Tbl. Bedoxin-a 3x1 (bar 1 mesec)
Imam 26 godina, pre oko 2 godine kosa je počela da mi opada. Nakon konsultacije sa dermatologom koristila sam Vichy DERCOS koji je poboljšao stanje. Obzirom da ga koristim dugo (2 godine) volela bih da ga promenim i koliko sam videla tog tipa je i iz Avene kolekcije DUCRAY.
Zanima me u odnosu na Vichy-jev šampon da li mi preporučujete Ducray i zbog čega?
Poštovana,
Ima dosta preparata protiv opadanja kose na tržištu. Oba preparata o kojima govorite daju dobre rezultate,ali različit im je mahanizam dejstva. Konsultujte se sa Vašim dermatologom.
Poštovana,
Imam 26 god i već 2-3 meseca imam problema sa aknama i upaljenim licem, ali samo pri dnu obraza, brade i deo vrata. Oduvek imam problematično lice, ali nikada u ovoj meri. Ranije sam imala sličan problem i rešila sam ga redovnom upotrebom "Sebamed" antibakterijske kolekcije. Medjutim, ovaj put nisam uspela. Išla sam kod kozmetičara na sredjivanje lica, ali mi se koža veoma sporo regeneriše tako da još uvek imam crvenilo, a akne mi i dalje izlaze. Preporučena mi je kolekciju Eucerin za nečisto lice pa me interesuje šta bi ste me Vi posavetovali. Verovatno je bitno da spomenem da se ovaj problem javio od kada sam, zbog posla, izložena veoma zadimljenoj prostoriji.
Hvala unapred
Poštovana,
Možete pokušati sa Eucerinom (ukoliko Vam je to predložio dermatolog), mada kao i sve ostalo reakcije na neki proizvod su individualne.Ova kolekcija je dobra za lake i umerene oblike akni, a ja ne znam kakve su tačno Vaše promene. Kozmetičar nije uvek pravo rešenje, pogotovu ukoliko su Vam promene aktivne. Najbolje je da se redovno javljate dermatologu, koji će uz preglede određivati adekvatnu terapiju.
Na početku sam trudnoće, a pre 10-ak godina mi se pojavio vitiligo, koji se nije širio. Imam jako malo flekica.
Zanima me da li smem da koristim melagenin plus kako bi uklonila te fleke i da li postoji šansa da to nestane u trudnoći?
Poštovana,
Bez obzira što za proizvod koji bi Vi koristili nema kontraindikacija, ja ga ne bih peporučila u trudnoći.Takođe,za njegov puni efekat bi bilo potrebno i UV zračenje, što Vam takođe ne bih sada preporučila. Što se tiče sponatne repigmentacije, ona se nekada dešava, ali se ne zna zašto, tako da Vam na pitanje povlačenja promena u trudnoći ne mogu sa sigurnošću odgovoriti.
Molila bih Vas za odgovor, oduvek mi se kosa brzo mastila, ali u poslednje vreme mi je posle par sati od pranja postane koža glave masna i celo - inače kosa mi opada u poslednje vreme!
Da li je moguće da je opadanje zbog mašćenja kose pojačano?
Poštovana,
Ne znam da li ste pokušali sa medicinskim šamponima za masnu kosu (kolekcije Alpecin, Ducrei ili Folten),koje se kupuju u apotekama. Ukoliko niste, pokušajte. Lojne žlezde inače nekada luče više nego obično, pa postoje periodi kada su i koža i kosa masnije, a to zavisi od mnogih faktora. Opadanje kose nije vezano sa mašćenjem.
Kada se nalazim u stresnoj situaciji izlaze mi crveni pečati po vratu i torzou, pa i po nadlakticama i ledjima,osećam strašnu toplotu kao kod blažih opekotina.
Odgovoreno: 02. 12. 2008.Kako da se izborim sa ovako burnom reakcijom i kakve su dugotrajne posledice?
Poštovana, Nećete imati nikakve posledice od ovakvih promena. Vi jednostavno imate kožu koja na stres reaguje tako, i to se zove emocionalni eritem (crvenilo). Možete pokušati da jedno izvesno vreme uzimate Tbl. Bedoxin-a 3x1 (bar 1 mesec)
Imam 26 godina, pre oko 2 godine kosa je počela da mi opada. Nakon konsultacije sa dermatologom koristila sam Vichy DERCOS koji je poboljšao stanje. Obzirom da ga koristim dugo (2 godine) volela bih da ga promenim i koliko sam videla tog tipa je i iz Avene kolekcije DUCRAY.
Odgovoreno: 30. 11. 2008.Zanima me u odnosu na Vichy-jev šampon da li mi preporučujete Ducray i zbog čega?
Poštovana, Ima dosta preparata protiv opadanja kose na tržištu. Oba preparata o kojima govorite daju dobre rezultate,ali različit im je mahanizam dejstva. Konsultujte se sa Vašim dermatologom.
Poštovana,
Odgovoreno: 30. 11. 2008.Imam 26 god i već 2-3 meseca imam problema sa aknama i upaljenim licem, ali samo pri dnu obraza, brade i deo vrata. Oduvek imam problematično lice, ali nikada u ovoj meri. Ranije sam imala sličan problem i rešila sam ga redovnom upotrebom "Sebamed" antibakterijske kolekcije. Medjutim, ovaj put nisam uspela. Išla sam kod kozmetičara na sredjivanje lica, ali mi se koža veoma sporo regeneriše tako da još uvek imam crvenilo, a akne mi i dalje izlaze. Preporučena mi je kolekciju Eucerin za nečisto lice pa me interesuje šta bi ste me Vi posavetovali. Verovatno je bitno da spomenem da se ovaj problem javio od kada sam, zbog posla, izložena veoma zadimljenoj prostoriji.
Hvala unapred
Poštovana, Možete pokušati sa Eucerinom (ukoliko Vam je to predložio dermatolog), mada kao i sve ostalo reakcije na neki proizvod su individualne.Ova kolekcija je dobra za lake i umerene oblike akni, a ja ne znam kakve su tačno Vaše promene. Kozmetičar nije uvek pravo rešenje, pogotovu ukoliko su Vam promene aktivne. Najbolje je da se redovno javljate dermatologu, koji će uz preglede određivati adekvatnu terapiju.
Na početku sam trudnoće, a pre 10-ak godina mi se pojavio vitiligo, koji se nije širio. Imam jako malo flekica.
Odgovoreno: 30. 11. 2008.Zanima me da li smem da koristim melagenin plus kako bi uklonila te fleke i da li postoji šansa da to nestane u trudnoći?
Poštovana, Bez obzira što za proizvod koji bi Vi koristili nema kontraindikacija, ja ga ne bih peporučila u trudnoći.Takođe,za njegov puni efekat bi bilo potrebno i UV zračenje, što Vam takođe ne bih sada preporučila. Što se tiče sponatne repigmentacije, ona se nekada dešava, ali se ne zna zašto, tako da Vam na pitanje povlačenja promena u trudnoći ne mogu sa sigurnošću odgovoriti.
Molila bih Vas za odgovor, oduvek mi se kosa brzo mastila, ali u poslednje vreme mi je posle par sati od pranja postane koža glave masna i celo - inače kosa mi opada u poslednje vreme!
Odgovoreno: 30. 11. 2008.Da li je moguće da je opadanje zbog mašćenja kose pojačano?
Poštovana, Ne znam da li ste pokušali sa medicinskim šamponima za masnu kosu (kolekcije Alpecin, Ducrei ili Folten),koje se kupuju u apotekama. Ukoliko niste, pokušajte. Lojne žlezde inače nekada luče više nego obično, pa postoje periodi kada su i koža i kosa masnije, a to zavisi od mnogih faktora. Opadanje kose nije vezano sa mašćenjem.
Prikazano 4471-4475 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke