Ja sam iz Makedonije. Imam psorijazu tip geographica već dugo godina. Probao sam sa raznim kremama a više efekata sam imao sa dijetom.
    Interesuje me Vaše mišljenje o tome koji način lečenja bi bio najkorisniji u mom slučaju.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovani, Kao što i sami znate radi se o hroničnoj dermatozi koja može imati veoma različitu kliničku sliku.Terapija zavisi od kliničke slike i procene dermatologa. Može se pokušati sa različitim vrstama lokalne terapije (preparati sa salicilnom kiselinom, kortikosteroidi,preparati katrana, kombinacije ), ali ukoliko su promene raširene postoje i druge opcije - Neotigason i Acitretin (opšta terapija),kao i korišćenje različitih lampi sa UV zracima(UVA+psoralen, UVB). Kod ovakvih hroničnih dermatoza najbolje je da imate svog dermatologa koji će pratiti progresiju ili povlačenje bolesti i prema kliničkoj slici ordinirati terapiju.