Na koži već 2,3 meseca mi se pojavljuju bele flekice, u početku je ih je bilo svega 5,6, sada ih ima oko 50. Malene su, nalaze se na rukama, najviše, a manje po ramenima. Ne svrbe me, ne crvene. Inače pre ovoga nisam imala problema sa kožom, imam normalnu, ne problematičnu kožu. Moja drugarica sa kojom sam neko vreme živela ima iste takve promene već 2,3 godine, pa me zanima šta je to, da li je moglo da mi predje od nje, kako to tretirati? Ona je obilazila dermatologe, ali joj niko nije dao konkretan odgovor ili terapiju koja joj je promenila stanje. Bitna stvar, na mestu na kom ostane bela flekica, prvo bude bubuljica.
    Hvala!

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana, Tu je pitanje zašto se Vama javljaju bubuljice, a flekice su samo hipopigmentacija kao rezultat prethodnih promena.Neka koža posle različitih zapaljenskih procesa reaguje pojačanom, a neka smanjenom pigmentacijom. Zbog lokalizacije, pitam se da li možda depilirate ruke, jer se ovakve promene(I bubuljice i flekice) nekada mogu javiti nakon depilacije.