Mojoj ćerkici staroj 3 1/5 godine primetila sam promene na dva noktića na desnoj nozi. Noktići su vidno drugačiji od ostalih, malo zadebljaliji i žućkasti. Na palcu se tek nedavno pojavilo i to ne na celoj površini nokta, a na srednjem prstiću se pojavilo pre 4,5 meseci, ali se ne pogoršava, već imam utisak da se lagano povlači. Nokti ne urastaju i nije bolno, niti ima bilo kakve ranice ili iscedaka.
Da li na osnovu ovih podataka možete da naslutite o čemu se radi i da li da dete vodim kod lekara. Napominjem da se trenuto nalazimo u Rumuniji, pa to otežava, jer ne znam kome da se obratim.
Unapred zahvalna zabrinuta mama.
Poštovana,
Nekada je kod promena na noktima teško postaviti dijagnozu i sa pregledom, a bez njega je skoro nemoguće. Ukoliko se promene ne šire i ukoliko nema nikakve druge simptome nije reč o nikakvoj infekciji, moguće je da se radi o traumatskim oštećenjima nokatnih ploča (tesna obuća i sl). Pratite promene i kada budete u mogućnosti, javite se dermatologu, verovatno nije ništa ozbiljno.
Draga doktorka,
Zabrinuta sam zbog promena koje se desavaju na mojim bradavicama... Javlja se svrab i nekakvo perutanje i to samo na bradavici jedne dojke na kojoj mi se i pre ozvesnog vremena pojavila i neka nazovi rana koja najpre prosorira, a sada mi se čini da prolazi. ali iz nje je curio neki iscdak koji se skoreni. pa kada se otkači sve ide ponovo... Mislim da bi trebalo napomenuti da imam 16 godina... :(
Hvala unapred.
Poštovana doktorka,
moja ćerka ima vitiligo i koristi melagenina plus losion. U jednom od Vaših odgovora sam pročitala da uz to treba koristiti UV zračenje.
Molim Vas da mi odgovorite da li je to odlazak u solarijum i na koliko ili nešto drugo i gde ima to UV zračenje. Ona živi u N.Sadu.
Puno hvala.
Poštovana,
Neka nastavi da koristi losion bez sunčanja, solarijumi nisu ti izvori svetlosti, a i najnovija istraživanja govore da su efekti skoro jednaki.
Poštovana doktorka,
imam psorijazu, a na noktima su mi se pojavile uzdužne ispupčene linije i čim nokat malo naraste tu se zacepi i lista. Znam da je to od psorijaze. ali ne znam da li tu ima neke pomoći.
Čime da mažem ili šta da radim?
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Promene u toku psorijaze zahvataju i nokte. Pokušajte sa Zorac gelom 0,1% (tazaroten) jedan puta uveče, budite uporni, daje dobre rezultate. Pažljivo ga koristite,mažite samo nokatnu ploču
Imam 17 god i izraženu maljavost po telu, čak i na nosu. Da li mogu da koristim vosak na površini nosa?
Koje bi bile posledice ovoga, da li bi dlake rasle još više???
Mojoj ćerkici staroj 3 1/5 godine primetila sam promene na dva noktića na desnoj nozi. Noktići su vidno drugačiji od ostalih, malo zadebljaliji i žućkasti. Na palcu se tek nedavno pojavilo i to ne na celoj površini nokta, a na srednjem prstiću se pojavilo pre 4,5 meseci, ali se ne pogoršava, već imam utisak da se lagano povlači. Nokti ne urastaju i nije bolno, niti ima bilo kakve ranice ili iscedaka.
Odgovoreno: 14. 12. 2008.Da li na osnovu ovih podataka možete da naslutite o čemu se radi i da li da dete vodim kod lekara. Napominjem da se trenuto nalazimo u Rumuniji, pa to otežava, jer ne znam kome da se obratim.
Unapred zahvalna zabrinuta mama.
Poštovana,
Nekada je kod promena na noktima teško postaviti dijagnozu i sa pregledom, a bez njega je skoro nemoguće. Ukoliko se promene ne šire i ukoliko nema nikakve druge simptome nije reč o nikakvoj infekciji, moguće je da se radi o traumatskim oštećenjima nokatnih ploča (tesna obuća i sl). Pratite promene i kada budete u mogućnosti, javite se dermatologu, verovatno nije ništa ozbiljno.
Draga doktorka,
Odgovoreno: 14. 12. 2008.Zabrinuta sam zbog promena koje se desavaju na mojim bradavicama... Javlja se svrab i nekakvo perutanje i to samo na bradavici jedne dojke na kojoj mi se i pre ozvesnog vremena pojavila i neka nazovi rana koja najpre prosorira, a sada mi se čini da prolazi. ali iz nje je curio neki iscdak koji se skoreni. pa kada se otkači sve ide ponovo... Mislim da bi trebalo napomenuti da imam 16 godina... :( Hvala unapred.
Poštovana,
Obavezno se javite dermatologu,pa će Vas on dalje uputiti ukoliko Vam treba pomoć i lekara druge specijalnosti.
Poštovana doktorka,
Odgovoreno: 14. 12. 2008.moja ćerka ima vitiligo i koristi melagenina plus losion. U jednom od Vaših odgovora sam pročitala da uz to treba koristiti UV zračenje.
Molim Vas da mi odgovorite da li je to odlazak u solarijum i na koliko ili nešto drugo i gde ima to UV zračenje. Ona živi u N.Sadu.
Puno hvala.
Poštovana,
Neka nastavi da koristi losion bez sunčanja, solarijumi nisu ti izvori svetlosti, a i najnovija istraživanja govore da su efekti skoro jednaki.
Poštovana doktorka,
Odgovoreno: 12. 12. 2008.imam psorijazu, a na noktima su mi se pojavile uzdužne ispupčene linije i čim nokat malo naraste tu se zacepi i lista. Znam da je to od psorijaze. ali ne znam da li tu ima neke pomoći.
Čime da mažem ili šta da radim?
Unapred zahvalna.
Poštovana, Promene u toku psorijaze zahvataju i nokte. Pokušajte sa Zorac gelom 0,1% (tazaroten) jedan puta uveče, budite uporni, daje dobre rezultate. Pažljivo ga koristite,mažite samo nokatnu ploču
Imam 17 god i izraženu maljavost po telu, čak i na nosu. Da li mogu da koristim vosak na površini nosa? Koje bi bile posledice ovoga, da li bi dlake rasle još više???
Odgovoreno: 12. 12. 2008.Poštovani, Slobodno koristite vosak na koži nosa, nema posledica.
Prikazano 4436-4440 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke