Imam velike kraste po glavi javljaju se periodično gnojne su bolne, rastu i jako svrbe, bila sam kod dermatologa i svaki put drugačija dijagnoza, prvo seboroicni dermatitis, zatim navodna alergija, zatim da ne farbam kosu, gomile krema i šampona (eucerin, mucoseb, seba med, acikloviri didermal, sinopen i cuda) ali ništa nije pomoglo stanje je još mnogo gore, ovo traje 20 godina, niko mi nikada nije uzeo bris na analizu, po Vašem mišljenju šta je ovo i da li da uradim bris i najzad lečim uzrok a ne posledice? Dijabetičar sam na insulinu od detinjstva 33 godine, svaka rana teže zarasta i inficira se, očajna sam, nemam mesta na glavi da mogu da legnem a da me ne boli, manje više što sam skoro bez kose ostala jer tu gde bude taj čir i prodje - dlaka više ne raste.. Upomoc pomozite svaki savet bi mi puno znacio, sta da ucinim odakle da krenem? Da li je ovo možda neka vrsta psorijaze?
Slika je potpuno mutna i ne mogu Vam reći nista detaljnije na osnovu slike. Slikajte se ponovo i pokusajte da dobijete malo bistriju sliku. Savakako preporučujem pregled plastičnog hirurga ili dermatologa jer ako posle toliko vremena nemate definitivnu dijagnozu mozda bi bilo potrebno uraditi biopsiju i nakon toga sprovesti adekvatan tretman. Sve ovo je samo uopšteno jer ništa ne može da zanemi klinički pregled.
Imam madež, veličine oko 10 mm na donjoj strani penisa. Normalnih je rubova i jednobojan. Obzirom na to da se nalazi na osjetljivom mestu, izloženom iritacijama i rastezanjem, da li ja operativni tretman neophodan?
Dečko mi ima na rukama bradavice. Zanima me da li se one prenosne i kako se prenose? Cula sam da postoje i obicne ali i virusne. Zanima me kako mogu da saznam?
Nemoguće Vam je odgovoriti bez fotografije za početak. U svakom slučaju najbolje je da dodje na pregled na kome će biti ustanovljeno o čemu se tačno radi i sporvedena adekvatna terapija do izlečenja. Lečenje je brzo jednostavno i efikasno.
Žiletom sam oštetio mladež koji se nalazio ispod vrata malo iznad grudi bio je jako mali prečnika do 1mm i viseći, iznad nivoa kože jako malo je krvario i u za vreme spavanja se skroz otkinuo. Bila je mala crvena tačka sada je više nema, pa ne znam da li je ova situacija opasna i kako je pregledati kad ne postoji fizički trag mladeža?
Imam velike kraste po glavi javljaju se periodično gnojne su bolne, rastu i jako svrbe, bila sam kod dermatologa i svaki put drugačija dijagnoza, prvo seboroicni dermatitis, zatim navodna alergija, zatim da ne farbam kosu, gomile krema i šampona (eucerin, mucoseb, seba med, acikloviri didermal, sinopen i cuda) ali ništa nije pomoglo stanje je još mnogo gore, ovo traje 20 godina, niko mi nikada nije uzeo bris na analizu, po Vašem mišljenju šta je ovo i da li da uradim bris i najzad lečim uzrok a ne posledice? Dijabetičar sam na insulinu od detinjstva 33 godine, svaka rana teže zarasta i inficira se, očajna sam, nemam mesta na glavi da mogu da legnem a da me ne boli, manje više što sam skoro bez kose ostala jer tu gde bude taj čir i prodje - dlaka više ne raste.. Upomoc pomozite svaki savet bi mi puno znacio, sta da ucinim odakle da krenem? Da li je ovo možda neka vrsta psorijaze?
Odgovoreno: 10. 09. 2019.Slika je potpuno mutna i ne mogu Vam reći nista detaljnije na osnovu slike. Slikajte se ponovo i pokusajte da dobijete malo bistriju sliku. Savakako preporučujem pregled plastičnog hirurga ili dermatologa jer ako posle toliko vremena nemate definitivnu dijagnozu mozda bi bilo potrebno uraditi biopsiju i nakon toga sprovesti adekvatan tretman. Sve ovo je samo uopšteno jer ništa ne može da zanemi klinički pregled.
Imam madež, veličine oko 10 mm na donjoj strani penisa. Normalnih je rubova i jednobojan. Obzirom na to da se nalazi na osjetljivom mestu, izloženom iritacijama i rastezanjem, da li ja operativni tretman neophodan?
Odgovoreno: 09. 09. 2019.Potrebno je da mladež pregleda dermatolog ili plasticni hirurg, ako se radi o normalnom mladežu operacija nije neophodna.
Dečko mi ima na rukama bradavice. Zanima me da li se one prenosne i kako se prenose? Cula sam da postoje i obicne ali i virusne. Zanima me kako mogu da saznam?
Odgovoreno: 04. 09. 2019.Nemoguće Vam je odgovoriti bez fotografije za početak. U svakom slučaju najbolje je da dodje na pregled na kome će biti ustanovljeno o čemu se tačno radi i sporvedena adekvatna terapija do izlečenja. Lečenje je brzo jednostavno i efikasno.
Žiletom sam oštetio mladež koji se nalazio ispod vrata malo iznad grudi bio je jako mali prečnika do 1mm i viseći, iznad nivoa kože jako malo je krvario i u za vreme spavanja se skroz otkinuo. Bila je mala crvena tačka sada je više nema, pa ne znam da li je ova situacija opasna i kako je pregledati kad ne postoji fizički trag mladeža?
Odgovoreno: 03. 09. 2019.Sačekajte da Vam odpadne krasta i nakon toga dodjite na pregled.
Šaljem Vam sliku mladeža. Interesuje me da li je u redu.
Odgovoreno: 30. 08. 2019.Slika je prilično mutna te Vam predlažem pregled dermatologa ili plastičnog hiruruga.
Prikazano 961-965 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke