Postovani, pronasli su mi ranicu na materici pre skoro 8 meseci. Papa je pokazivao 2 crte i receno mi je da je to znak zapaljenja, koje traje duze vreme. Uradjena mi je biopsija iste, rezultate ocekujem. Nisam imala trudnoce, porodjaje, abortuse, ni ne zasticene seksualne odnose. Pa me zanima od cega moze to da nastane, da li postoji sansa da preraste u nesto opasnije ili ne? Naravno i koji su nacini lecenja? Hvala vam unapred.
Poštovana, Tacno je da je ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace to je upala kao svaka upala ali nije adekvatno lecena, razlicite su prakse u nacinu lecenja.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Poslednja menstruacija je bila 21. Februara. Prva beta hcg uradjena 7. Aprila, iznosila je 3533. Druga bhcg uradjena 9. Aprila, iznosila je 3889. Na ultrazvuku 9. Aprila lekar potvrdio trudnocu od 6 nedelja, crl 7mm. Pitanje je da li postoji mogucnost da trudnoca nije u redu s obzirom na mali porast bhcg u roku od 48 sati, i da se radi o vecoj trudnoci, odnosno nepravilnom rastu ploda?
Poštovani, već neko vreme mi se dešava da 10ak dana posle menstruacije opet krvarim. U pocetku je to bila samo sukrvica i trajalo je 2-3 dana. To mi se desilo dva meseca za redom, posle toga dva meseca je 10ak dana posle menstruacije bilo braonkasto, pole toga dva meseca je sve bilo ok. Međutim u februaru i u martu mi se dešava da 10ak dana posle menstruacije imam krvarenje koje traje 5-6 dana. Krvarenje je manje nego u toku ciklusa ali morak da koristim higijenske uloške. Bila sam kod ginekologa već dva puta povodom toga i sve je u redu, i na pregledu i na ultrazvuku, što se briseva tiče prisutna je bakterija streptococcus agalactiae grupa b-umeren broj. Ginekolog je prvo mislio da se to desava kad je u pitanju ovulacija jer to krvarenje i traje 2-3 dana, a sad ne znamo sta je. . . Šta mi vi mislite? Pored ginekoloskog pregleda radila sam i kompletnu krvnu sliku koja je takođe u redu. Hvala na odgovoru.
Poštovana, Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav! Molim vas za savet i pomoc. Suprug i ja jos od novembra pokusavamo da ostanemo u drugom stanju. Proslog meseca, tacnije 15. 03. Pojavili su mi se sluzave trakice u roze i braon boji i tako je bilo 4 dana. Mislila sam da je to preuranjeni ciklus, sto kod mene i nije nesto neuobicajeno. Onda je, nakon jednog dana pauze tacnije 20. 03. , otpocelo krvarenje u kombinaiji sa braon ugruscima u kolicini koju poprima dnevni ulozak i to je trajalo jos 5 dana. Vec nekoliko dana nakon prestanka svih ovih situacija pocele su mi se desavati epizode nesvestica, vrtoglavica, zadihavanja na svaku sitnicu. Pocele su me nenormalno svrbeti i biti preosetljive bradavice, wc posecujem i troduplo vise nego obicno, imam extremno pojacan apetit, a od preksinoc i vecernje glavobolje i temperaturu koja konstantno iznosi 36, 9. Ima li sanse da ovo moze ukazivati na trudnocu i da li je vreme za testiranje? Hvala unapred!
Postovani, interesuje me da li ima indikacija da je u mom slucaju moguca trudnoca. Naime, spontani pobacaj sam imala u 5-om mesecu, 23. Oktobra prosle godine. U medjuvremenu smo muz i ja uradili sve potrebne analize, ureaplazma, mikoplazam, hlamidija, protein c i s, sve briseve i sve je bilo ok, kao i papu i kolposkopiju za mene. Na kontroli 24. Marta mi je ginekolog rekao da sam u ovulaciji, folikul je bio 28mm, a drugi perzistentan. Tada sam sledeci dan prokrvarila malo. Sada, 8. Aprila sam prokrvarila malo, ali je to vise bilo braonkasto krvarenje, kao iscedak neki. I evo vec 3 dana je tako, oskudan iscedak, bez znakova da cu imati menstruaciju. Da napomenem, da mi je posle pobacaja menstruacija redovna, na svakih 30-32 dana. Takodje, osecam i blago treperenje u stomaku. Hvala na odgovoru.
Poštovana, Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status. Pozdrav
Tacno je da je ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace to je upala kao svaka upala ali nije adekvatno lecena, razlicite su prakse u nacinu lecenja.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Ako je uz pregled uredan, onda je i trudnoca uredna.
Pozdrav
Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Uradite test za trudnocu.
Pozdrav
Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status.
Pozdrav
Prikazano 4826-4830 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke