Postovani, pronasli su mi ranicu na materici pre skoro 8 meseci. Papa je pokazivao 2 crte i receno mi je da je to znak zapaljenja, koje traje duze vreme. Uradjena mi je biopsija iste, rezultate ocekujem. Nisam imala trudnoce, porodjaje, abortuse, ni ne zasticene seksualne odnose. Pa me zanima od cega moze to da nastane, da li postoji sansa da preraste u nesto opasnije ili ne? Naravno i koji su nacini lecenja? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 12. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Tacno je da je ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace to je upala kao svaka upala ali nije adekvatno lecena, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com