Poštovani, već neko vreme mi se dešava da 10ak dana posle menstruacije opet krvarim. U pocetku je to bila samo sukrvica i trajalo je 2-3 dana. To mi se desilo dva meseca za redom, posle toga dva meseca je 10ak dana posle menstruacije bilo braonkasto, pole toga dva meseca je sve bilo ok. Međutim u februaru i u martu mi se dešava da 10ak dana posle menstruacije imam krvarenje koje traje 5-6 dana. Krvarenje je manje nego u toku ciklusa ali morak da koristim higijenske uloške. Bila sam kod ginekologa već dva puta povodom toga i sve je u redu, i na pregledu i na ultrazvuku, što se briseva tiče prisutna je bakterija streptococcus agalactiae grupa b-umeren broj. Ginekolog je prvo mislio da se to desava kad je u pitanju ovulacija jer to krvarenje i traje 2-3 dana, a sad ne znamo sta je. . . Šta mi vi mislite? Pored ginekoloskog pregleda radila sam i kompletnu krvnu sliku koja je takođe u redu. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com