Poštovana, tehnička greška znači da ili preparat nema dovoljn br. ćelija neophodnih za analizu, ili neadekvatno obojen i pripremljen preparat, ili neku drugu slučajnu pogrešku. Sve jedno u čemu ili čiji je problem (odgovor vam niko ne može dati) potrebno je bris ponoviti i dobiti siguran rezultat.
Pozdrav
imam 30. godina i u 20-oj sam nedelji trudnoće (prva trudnoća). Išla sam redovno na preglede svakog meseca, ali su mi rađeni samo uz pregledi. Pre trudnoće sam radila papa test, bris, kks, urin; sve je bilo idealno. Ponovo sam radila nalaz krvi krajem maja; sve ok. Duble test mi je rađen u 13-oj nedelji; takođe sve ok. U poslednjih nedelju dana povremeno (ne svaki dan i ne često) imam neprijatan osećaj kada me beba prilikom pokreta pritisne u predelu grlića materice. Zanima me da li je to normalna pojava? Na poslednjem pregledu mi je prepisan Polygynax 1x nedeljno, preventivno, iako mi je sekret uredan (nisam bila upućena na analizu sekreta jer ne osećam nikakve tegobe). Da li bih trebala raditi analizu sekreta? Buni me i to što me ginekolog još ni jednom nije, pored uz, pregledao. Molila bih vas još da mi obrazložite skraćenice: bpd, fod, fl, thq, ac, hc.
Poštovani,
skraćenice koje vas interesuju odnose se na dimenzije pojedinih delova bebinog tela (biparijetalni dijametar - prečnik glavice, fl - dužina femura, hc - obim glavice, ac - obim trbuha) na osnovu kojih procenjujemo bebin rast i simetričnost napredovanja. Neophodno je odraditi i ginekološki pregled kako bi se ustanovilo da li je i sa grlićem sve u redu s obzirom da je sve ostalo urađeno po protokolu. Tek nakon pregleda možemo reći da su povremeni bolovi koje osećate posledica rasta materice i neprijatnost koja je uobičajna u starosti trudnoce u kojoj se nalazite.
Pozdrav
Imam 30 godina. 01.07. sam radila uz i nalaz je sledeći: uterus u avf-u 74x35, endomatrijum 7mm, ov sin 33x21 sa f16mm. Ov des. 28x20. Pre toga sam uradila pregled kod ginekologa, kolposkopski nalaz uredan, pa i sekret takođe. Poslednju menstruaciju sam imala 16.06. Godinu dana sam koristila ok, i od februara sam napravila pauzu. Nameravam da ponovo počnem sa njihovim korišćenjem od sledeće menstruacije. Molim za komentar uz nalaza i vaše mišljenje.
Poštovana, uz nalaz je sasvim uredan. Moj savet je da odradite labaratoriske analize iz krvi i ukoliko su i one uredne slobodno počnite sa korišćenjem kontraceptiva.
Pozdrav
prošle nedelje sam vam poslala pitanje u vezi neredovne menstruacije i uzimanja primoluta, i veoma sam vam zahvalna na brzom odgovoru. Naime, doktorica mi je rekla da posle treće kutije Primoluta (pijem ga od 16-26 dana menstruacije) počnem sa uzimanjem folne kiseline i da možemo da počnemo sa pravljenjem bebe. Pa me zanima da li je dobro ili bi ipak trebalo da prodje nekoliko meseci zato što je to hormonska terapija?
Poštovana,
slobodno počnite sa korišćenjem folne kiseline. Naime sa zatrudnjivanjem stvar je uvek neizvesna. Ponekad je potrebno i par meseci intenzivnog rada na tome pa da se ostvari. Ukoliko ste srećnica pa uspete odmah ništa zato. Lek neće uticati na ishod iste.
Pozdrav
molim vas za stručan odgovor. Naime, prošlog meseca sam imala spontani pobačaj u 8 nedelji trudnoće. Od kiretaze je prošlo više od 20 dana. Sad imam problema sa pojačanim vaginalnim sekretom, žućkaste boje, svrabom i crvenilom na spoljnim genitalijama. I ranije sam imala problema sa vaginalnim sekretom - hlamidija, candida albicans i species i to sam stalno lečila. E sad me interesuje smem li i kad, s obzirom na urađenu kiretazu, da odem lekaru i uradim analizu vag i cerv brisa? Postoji li neko vremensko ograničenje i sl?
Poštovana,
potrebno je da se desi sledeća menstruacija te nakon toga krenuti sa analizama i terapijom koju svakao vaš slučaj zahteva. U međuvremenu olakšajte sebi primenom neke od vaginalnih krema, kao canesten ili mykoril kako bi otklonili simptome svraba, a tablete lactogin kako bi se narušena vaginalna ravnoteža ponovo uspostavila. Nastavak lečenja je u zavisnosti od rezultata.
Pozdrav
tehnička greška znači da ili preparat nema dovoljn br. ćelija neophodnih za analizu, ili neadekvatno obojen i pripremljen preparat, ili neku drugu slučajnu pogrešku. Sve jedno u čemu ili čiji je problem (odgovor vam niko ne može dati) potrebno je bris ponoviti i dobiti siguran rezultat.
Pozdrav
skraćenice koje vas interesuju odnose se na dimenzije pojedinih delova bebinog tela (biparijetalni dijametar - prečnik glavice, fl - dužina femura, hc - obim glavice, ac - obim trbuha) na osnovu kojih procenjujemo bebin rast i simetričnost napredovanja. Neophodno je odraditi i ginekološki pregled kako bi se ustanovilo da li je i sa grlićem sve u redu s obzirom da je sve ostalo urađeno po protokolu. Tek nakon pregleda možemo reći da su povremeni bolovi koje osećate posledica rasta materice i neprijatnost koja je uobičajna u starosti trudnoce u kojoj se nalazite.
Pozdrav
uz nalaz je sasvim uredan. Moj savet je da odradite labaratoriske analize iz krvi i ukoliko su i one uredne slobodno počnite sa korišćenjem kontraceptiva.
Pozdrav
slobodno počnite sa korišćenjem folne kiseline. Naime sa zatrudnjivanjem stvar je uvek neizvesna. Ponekad je potrebno i par meseci intenzivnog rada na tome pa da se ostvari. Ukoliko ste srećnica pa uspete odmah ništa zato. Lek neće uticati na ishod iste.
Pozdrav
potrebno je da se desi sledeća menstruacija te nakon toga krenuti sa analizama i terapijom koju svakao vaš slučaj zahteva. U međuvremenu olakšajte sebi primenom neke od vaginalnih krema, kao canesten ili mykoril kako bi otklonili simptome svraba, a tablete lactogin kako bi se narušena vaginalna ravnoteža ponovo uspostavila. Nastavak lečenja je u zavisnosti od rezultata.
Pozdrav
Prikazano 14041-14045 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke