Poštovani,
    molim vas za stručan odgovor. Naime, prošlog meseca sam imala spontani pobačaj u 8 nedelji trudnoće. Od kiretaze je prošlo više od 20 dana. Sad imam problema sa pojačanim vaginalnim sekretom, žućkaste boje, svrabom i crvenilom na spoljnim genitalijama. I ranije sam imala problema sa vaginalnim sekretom - hlamidija, candida albicans i species i to sam stalno lečila. E sad me interesuje smem li i kad, s obzirom na urađenu kiretazu, da odem lekaru i uradim analizu vag i cerv brisa? Postoji li neko vremensko ograničenje i sl?
    Unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      potrebno je da se desi sledeća menstruacija te nakon toga krenuti sa analizama i terapijom koju svakao vaš slučaj zahteva. U međuvremenu olakšajte sebi primenom neke od vaginalnih krema, kao canesten ili mykoril kako bi otklonili simptome svraba, a tablete lactogin kako bi se narušena vaginalna ravnoteža ponovo uspostavila. Nastavak lečenja je u zavisnosti od rezultata.