Molim vas koliko je neophodno vaditi plodovu vodu u trudnoći, i koliko je bezbedno? Imam 39 godina i prva mi je trudnoća. Drugo pitanje: ako se u exspertnom ultra zvuku vide neke anomalije kod bebe, da li se radi abortus?
Poštovana,
neophodno je da odradite amniocentezu jer nakon 35 godina života rizik da se dese anomalije u trudnoći značajno raste. Ukoliko se na ekspertskom uz otkrije prisustvo anomalija takva trudnica se javlja konzilijumu koji će dati svoje mišljenje o tipu anomalije i odlučiti šta dalje sa takvom trudnoćom, naravno u dogovoru sa ženom. Sama intervencija amniocenteze danas je rutinska, ali kao i svaka druga nosi u sebi određen rizik koji iznosi oko 2%. Moj savet je odraditi je, i poštujte mišljenje svog ginekologa.
Pozdrav
imam 43 godine. I imam problema sa ranicom na grliću već 3 godine. Skoro sam radila ginekološki pregled pod spekumom gde su uočeni znaci cervitisa. Uzet mi je papa test koji je II grupa i cervikalni bris koji je isto u redu. Radila sam i dodatne briseve koji su isto bili u redu. Isto tako, napisano je da mi je cela površina egzocerviksa u ektopiji koja se ne boji jodom. Dr. Mi je prepisala th hiperol vag ii pakovanja. Zanima me da li je ova th dovoljna ili bi morala još nesto da koristim?
Poštovana, ectropion je benigno stanje i znači da epitel koji se normalno nalazi u kanalu grlića materice prelazi i na spoljašnju površinu, a gde mu nije mesto. Ne daje druge tegobe već samo dovodi do uvećanja vaginalne sekrecije (s obzirom da su to ćelije koje su sekretorno aktivne i produkuju sluzavu sekreciju koja je sterilna). Preporučena terapija sprečava da se na takvu sliku nadoveže neka superinfekcija po tipu candide ili bakterija. Definitivan tretman se postiže nekom od metoda vaporizacije (laser). U svakom slučaju bitno je da vaš ginekolog da mišljenje o tome. Vi poštujte termine zakazanih kontrolnih pregleda.
Pozdrav
u 29. nedelji trudnoće sam, doktor mi je pregledom u 27. nedelji ustanovio da sam otvorena kao jagodica prsta. Čitala sam da se to ustanovljava pomoću nekog aparata ili uz-om, a on me je samo pregledao pa mi je malo čudno to. Koje je vaše mišljenje? Interesuje me još da li mogu da idem na plivanje (reka je u pitanju) s obzirom na tu otvorenost? Doktor je rekao da ne moram da mirujem. I još jedno pitanje pošto moj doktor, ne znam kako je moguće, ne zna ništa o tome: iz nekog razloga bih volela da odem 45 dana pre porođaja na porodiljsko, da li je potrebno kao što sestra kaće da najpre otvorim bolovanje?
Hvala!
Poštovana, stepen otvorenosti grlića proverava se samo ginekološkim pregledom (nikakvim aparatom). Vaš nalaz je u redu u odnosu na starost trudnoće i možete se slobodno kupati. Što se tice porodiljskog, ono se otvara maximum 40 dana pre očekivanog termina porođaja i lekar tada izdaje potvrdu o istom. Za svako duže odsustvovanje potrebno vam je trudničko bolovanje koje vam, takođe, lekar otvara.
Pozdrav
Imam 36 godina. Dijagnosticiran mi je cin III portionis vaginalis uteri. Cervicitis chronica. Naime liječnik će mi raditi klasičnu konizaciju, da li je u ovom slučaju neophodna konizacija?
da li biste mi protumacili nalaz: papanikolaou stepen čistoće 3 II sitnije superficijelne, intermedijalne, parabazalne i ređe bazalne ćelije. Velika količina granulocita.
Zahvalna Snežana
Poštovana,
vaš nalaz zahteva dodatne informacije (koliko imate godina, kada je bila poslednja menstruacija, da li imate pojačan sekret). U svakom slučaju nalaz je koji zahteva izvestan oprez. Moj savet je iskoristiti terapiju vaginaletama, npr Polyginax, a nakon 2-3 ciklusa ponoviti bris nakon menstruacije. Najbolje je konsultovati se sa svojim ginekologom.
Pozdrav
neophodno je da odradite amniocentezu jer nakon 35 godina života rizik da se dese anomalije u trudnoći značajno raste. Ukoliko se na ekspertskom uz otkrije prisustvo anomalija takva trudnica se javlja konzilijumu koji će dati svoje mišljenje o tipu anomalije i odlučiti šta dalje sa takvom trudnoćom, naravno u dogovoru sa ženom. Sama intervencija amniocenteze danas je rutinska, ali kao i svaka druga nosi u sebi određen rizik koji iznosi oko 2%. Moj savet je odraditi je, i poštujte mišljenje svog ginekologa.
Pozdrav
ectropion je benigno stanje i znači da epitel koji se normalno nalazi u kanalu grlića materice prelazi i na spoljašnju površinu, a gde mu nije mesto. Ne daje druge tegobe već samo dovodi do uvećanja vaginalne sekrecije (s obzirom da su to ćelije koje su sekretorno aktivne i produkuju sluzavu sekreciju koja je sterilna). Preporučena terapija sprečava da se na takvu sliku nadoveže neka superinfekcija po tipu candide ili bakterija. Definitivan tretman se postiže nekom od metoda vaporizacije (laser). U svakom slučaju bitno je da vaš ginekolog da mišljenje o tome. Vi poštujte termine zakazanih kontrolnih pregleda.
Pozdrav
Hvala!
stepen otvorenosti grlića proverava se samo ginekološkim pregledom (nikakvim aparatom). Vaš nalaz je u redu u odnosu na starost trudnoće i možete se slobodno kupati. Što se tice porodiljskog, ono se otvara maximum 40 dana pre očekivanog termina porođaja i lekar tada izdaje potvrdu o istom. Za svako duže odsustvovanje potrebno vam je trudničko bolovanje koje vam, takođe, lekar otvara.
Pozdrav
konizaciju morate uraditi! Poštujte savete svog ginekologa.
Pozdrav
Zahvalna Snežana
vaš nalaz zahteva dodatne informacije (koliko imate godina, kada je bila poslednja menstruacija, da li imate pojačan sekret). U svakom slučaju nalaz je koji zahteva izvestan oprez. Moj savet je iskoristiti terapiju vaginaletama, npr Polyginax, a nakon 2-3 ciklusa ponoviti bris nakon menstruacije. Najbolje je konsultovati se sa svojim ginekologom.
Pozdrav
Prikazano 14036-14040 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke