Poštovani,
    imam 43 godine. I imam problema sa ranicom na grliću već 3 godine. Skoro sam radila ginekološki pregled pod spekumom gde su uočeni znaci cervitisa. Uzet mi je papa test koji je II grupa i cervikalni bris koji je isto u redu. Radila sam i dodatne briseve koji su isto bili u redu. Isto tako, napisano je da mi je cela površina egzocerviksa u ektopiji koja se ne boji jodom. Dr. Mi je prepisala th hiperol vag ii pakovanja. Zanima me da li je ova th dovoljna ili bi morala još nesto da koristim?

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      ectropion je benigno stanje i znači da epitel koji se normalno nalazi u kanalu grlića materice prelazi i na spoljašnju površinu, a gde mu nije mesto. Ne daje druge tegobe već samo dovodi do uvećanja vaginalne sekrecije (s obzirom da su to ćelije koje su sekretorno aktivne i produkuju sluzavu sekreciju koja je sterilna). Preporučena terapija sprečava da se na takvu sliku nadoveže neka superinfekcija po tipu candide ili bakterija. Definitivan tretman se postiže nekom od metoda vaporizacije (laser). U svakom slučaju bitno je da vaš ginekolog da mišljenje o tome. Vi poštujte termine zakazanih kontrolnih pregleda.