Poštovani,
    u 29. nedelji trudnoće sam, doktor mi je pregledom u 27. nedelji ustanovio da sam otvorena kao jagodica prsta. Čitala sam da se to ustanovljava pomoću nekog aparata ili uz-om, a on me je samo pregledao pa mi je malo čudno to. Koje je vaše mišljenje? Interesuje me još da li mogu da idem na plivanje (reka je u pitanju) s obzirom na tu otvorenost? Doktor je rekao da ne moram da mirujem. I još jedno pitanje pošto moj doktor, ne znam kako je moguće, ne zna ništa o tome: iz nekog razloga bih volela da odem 45 dana pre porođaja na porodiljsko, da li je potrebno kao što sestra kaće da najpre otvorim bolovanje?
    Hvala!

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      stepen otvorenosti grlića proverava se samo ginekološkim pregledom (nikakvim aparatom). Vaš nalaz je u redu u odnosu na starost trudnoće i možete se slobodno kupati. Što se tice porodiljskog, ono se otvara maximum 40 dana pre očekivanog termina porođaja i lekar tada izdaje potvrdu o istom. Za svako duže odsustvovanje potrebno vam je trudničko bolovanje koje vam, takođe, lekar otvara.