Poštovani doktore,
    da li biste mi protumacili nalaz: papanikolaou stepen čistoće 3 II sitnije superficijelne, intermedijalne, parabazalne i ređe bazalne ćelije. Velika količina granulocita.
    Zahvalna Snežana

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      vaš nalaz zahteva dodatne informacije (koliko imate godina, kada je bila poslednja menstruacija, da li imate pojačan sekret). U svakom slučaju nalaz je koji zahteva izvestan oprez. Moj savet je iskoristiti terapiju vaginaletama, npr Polyginax, a nakon 2-3 ciklusa ponoviti bris nakon menstruacije. Najbolje je konsultovati se sa svojim ginekologom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33586

    • Poštovana,
      zahvaljujem na brzom odgovoru i dopuniću pitanje. Operisala sam kancer dojke u septembru 2007. Hemioterapija VI ciklusa cmf, 28 zračenja i 4 zračenja kastracija jajnika. Pijem tamoxifen od februara 2008. Ginekološki pregled od 29. maja je uredan, a ovi nalazi su tek sad gotovi a da dođem do mog ginekologa treba 2 mjeseca ako nije hitno. Imam 54 god. I menzis je prestao malo prije kastracije. Ostali kontrolni nalazi su svi dobri. Veoma sam vam zahvalna na odgovoru i savjetu