Poštovana,
Pre godinu dana sam imala
prevremeni porođaj, rodila sam u 6 mesecu, beba je umrla posle nedelju dana, od onda imam
problema sa menstruacijom, koristim zaštitu uvek. 1. Maja sam dobila menstruaciju trajala je do 6. Maja. Od tada nisam dobijala ništa, do danas, ali nije više
obilno krvarenje kao pre par meseci. Ne znam šta se dešava a nisam u mogućnosti da odem na ginekološki pregled.
Hvala unapred.
Poštovana,
Poslednja menstruacija je bila 17.06. i trajala je 5 dana. Ciklus mi traje 30-32 dana. 10-ak dana
posle menstruacije javili su se
bolovi u grudima, povećale su se i
vene su postale
izraženije. Osim toga, imam bolove u krstima, slabe mučnine i promene raspoloženja su česte. Pre nekoliko dana sam uradila test i bio je negativan. Da li ipak postoji mogućnost da sam trudna?
Unapred hvala.
Poštovana,
Porodila sam sem pre 40 dana, a pre neki dan počeo je
jak svrab blizu rane i pojavio se jedan
gnojni čepić koji je danas pukao i sada nema ničega. Interesuje me da li je to opasno i šta da radim.
Unapred hvala
Poštovana,
Ako ste imali
pojačan sekrt u trudnoći, verovatno su bakterije ostale oko konca i sada izbile na površinu. Uzmite par večeri
macmiror ili polygynax vag glob pa stavite. Ne bi trebalo da bude ozbiljnijih problema, ali sada Vam je svakako i vreme za prvu kontrolu po porođaju, pa to navedite i svom ginekologu.
Pozdrav
Poštovana, Vanmaterična trudnoća je veoma ozbiljno oboljenje koje Vam može ugroziti čak i život i najbolje je da je ne dijagnostikujete sami već da to uradi lekar. Inače simptomi su bol sa odgovarajuće strane, koji zrači u rame, bol pri sedanju, odnnosu,
nadutost stomaka i
tvrdoća prednjeg trbušnog zida, kao i svi verovatni ali nesigurni simptomi trudnoće: jutarnje mučnine, osetljivost bradavica dojki, napetost dojki, vrtgoglavice itd.
Pozdrav
Poštovana,
Po preporuci ginekologa, počela sam da pijem
Logest tbl. od Aprila meseca. Međutim, problem je što još uvek nisam imala normalnu menstruaciju, već u trećoj nedelji terapije vrlo
oskudno krvavljenje sa krvavom sluzi. U neželjenim dejstvima piše da su ovakve reakcije moguće u prvih par ciklusa terapije, ali već je četvrti po redu, i dalje isto. Da napomenem da pijem ove tablete zbog policističnih jajnika. Zanima me da li bi od sledećeg meseca mogla da pređem na
diane i metformin, kao, čini mi se, najboljem vidu nehirurške terapije?
P.S. Molim Vas da što pre odgovorite, jer za nedelju dana trebam početi piti sledeću dozu kontracepcije.
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Možete preći na
diane i metformin u kombinaciji, ali probajte 1-2 meseca samo metformin, nekada je dovoljan za
spontanu regulaciju ciklusa. Dozu Vam mora ordinirati endokrinolog spram Vaših nalaza (treba da uraditi šuk i insulinemiju).
Pozdrav.
Pre godinu dana sam imala prevremeni porođaj, rodila sam u 6 mesecu, beba je umrla posle nedelju dana, od onda imam problema sa menstruacijom, koristim zaštitu uvek. 1. Maja sam dobila menstruaciju trajala je do 6. Maja. Od tada nisam dobijala ništa, do danas, ali nije više obilno krvarenje kao pre par meseci. Ne znam šta se dešava a nisam u mogućnosti da odem na ginekološki pregled.
Hvala unapred.
Morate biti u mogućnosti da odete na pregled, one su u državnim ustanovama besplatne. Nemojte se igrati.
Pozdrav
Poslednja menstruacija je bila 17.06. i trajala je 5 dana. Ciklus mi traje 30-32 dana. 10-ak dana posle menstruacije javili su se bolovi u grudima, povećale su se i vene su postale izraženije. Osim toga, imam bolove u krstima, slabe mučnine i promene raspoloženja su česte. Pre nekoliko dana sam uradila test i bio je negativan. Da li ipak postoji mogućnost da sam trudna?
Unapred hvala.
Mogućnost postoji ukoliko je test neispravan (to se ponekad dešava). Uradite test iz krvi u laboratoriji.
Pozdrav
Porodila sam sem pre 40 dana, a pre neki dan počeo je jak svrab blizu rane i pojavio se jedan gnojni čepić koji je danas pukao i sada nema ničega. Interesuje me da li je to opasno i šta da radim.
Unapred hvala
Ako ste imali pojačan sekrt u trudnoći, verovatno su bakterije ostale oko konca i sada izbile na površinu. Uzmite par večeri macmiror ili polygynax vag glob pa stavite. Ne bi trebalo da bude ozbiljnijih problema, ali sada Vam je svakako i vreme za prvu kontrolu po porođaju, pa to navedite i svom ginekologu.
Pozdrav
Po kojim simptomima se prepoznaje vanmaterična trudnoća i da li bol u želucu i zatvor mogu biti posledice.
Hvala unapred.
Vanmaterična trudnoća je veoma ozbiljno oboljenje koje Vam može ugroziti čak i život i najbolje je da je ne dijagnostikujete sami već da to uradi lekar. Inače simptomi su bol sa odgovarajuće strane, koji zrači u rame, bol pri sedanju, odnnosu, nadutost stomaka i tvrdoća prednjeg trbušnog zida, kao i svi verovatni ali nesigurni simptomi trudnoće: jutarnje mučnine, osetljivost bradavica dojki, napetost dojki, vrtgoglavice itd.
Pozdrav
Po preporuci ginekologa, počela sam da pijem Logest tbl. od Aprila meseca. Međutim, problem je što još uvek nisam imala normalnu menstruaciju, već u trećoj nedelji terapije vrlo oskudno krvavljenje sa krvavom sluzi. U neželjenim dejstvima piše da su ovakve reakcije moguće u prvih par ciklusa terapije, ali već je četvrti po redu, i dalje isto. Da napomenem da pijem ove tablete zbog policističnih jajnika. Zanima me da li bi od sledećeg meseca mogla da pređem na diane i metformin, kao, čini mi se, najboljem vidu nehirurške terapije?
P.S. Molim Vas da što pre odgovorite, jer za nedelju dana trebam početi piti sledeću dozu kontracepcije.
Unapred zahvalna.
Možete preći na diane i metformin u kombinaciji, ali probajte 1-2 meseca samo metformin, nekada je dovoljan za spontanu regulaciju ciklusa. Dozu Vam mora ordinirati endokrinolog spram Vaših nalaza (treba da uraditi šuk i insulinemiju).
Pozdrav.
Prikazano 13901-13905 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke