Poštovana,
    Po kojim simptomima se prepoznaje vanmaterična trudnoća i da li bol u želucu i zatvor mogu biti posledice.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vanmaterična trudnoća je veoma ozbiljno oboljenje koje Vam može ugroziti čak i život i najbolje je da je ne dijagnostikujete sami već da to uradi lekar. Inače simptomi su bol sa odgovarajuće strane, koji zrači u rame, bol pri sedanju, odnnosu, nadutost stomaka i tvrdoća prednjeg trbušnog zida, kao i svi verovatni ali nesigurni simptomi trudnoće: jutarnje mučnine, osetljivost bradavica dojki, napetost dojki, vrtgoglavice itd.