Poštovana,
    Po preporuci ginekologa, počela sam da pijem Logest tbl. od Aprila meseca. Međutim, problem je što još uvek nisam imala normalnu menstruaciju, već u trećoj nedelji terapije vrlo oskudno krvavljenje sa krvavom sluzi. U neželjenim dejstvima piše da su ovakve reakcije moguće u prvih par ciklusa terapije, ali već je četvrti po redu, i dalje isto. Da napomenem da pijem ove tablete zbog policističnih jajnika. Zanima me da li bi od sledećeg meseca mogla da pređem na diane i metformin, kao, čini mi se, najboljem vidu nehirurške terapije?
    P.S. Molim Vas da što pre odgovorite, jer za nedelju dana trebam početi piti sledeću dozu kontracepcije.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Možete preći na diane i metformin u kombinaciji, ali probajte 1-2 meseca samo metformin, nekada je dovoljan za spontanu regulaciju ciklusa. Dozu Vam mora ordinirati endokrinolog spram Vaših nalaza (treba da uraditi šuk i insulinemiju).
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #34275

    • Hvala Vam mnogo, na brzom odgovoru . Nije mi jasna skracenica šuk?