Poštovana,
Molim Vas da se posavetujete, dobila sam
enstruaciju 13.7. Koja je trajala do 17.7. 19.7. nam je pukao kondom i ako su bili neplodni dani, na svoju ruku sam popila
postinor tablete. 27.7. Sam dobila već menstruaciju. Moja izabrana doktorka je trenutno na godišnje odmoru, pojasnite mi malo da li je to normalno posle konzumiranja tih tableta.
Hvala
Poštovana,
Vrlo verovatno je sve sa Vama u redu a
preuranjeno krvarenje je samo posledice tbl., ali Vas moram upozoriti da su neke žene bile
trudne i preko postinora, pa se u dogledno vreme ipak javite Vašem lekaru na uz pregled.
Pozdrav.
Poštovana,
Već neko vrijeme imam veoma izražen sekret, koji se pojavljuje povremeno u nizu od nekoliko dana. Imam
redovne seksualne odnose, koristila sam
Orvagyl bilo mi je bolje ali sada se pojavljuje i
sekret sivkaste boje, mislim da se radi o bakterijskoj vaginozi. Molim Vas da mi pomognete i preporucite mi neki preparat za lečenje.
Unapred hvala
Poštovana,
Pored
Orvagyl vag glob tbl. Orvagyla, flagyla i triagila treba da popijete prema uputstvu oboje. Ako se samo vi lečite problem će Vam se uvek vraćati.
Pozdrav
Poštovana,
Već duže vreme (skoro 2 god.) mi je pojačan sekret. PA 2, ostali nalazi su mi u redu. Svaki put mi je sekret 6 grupa i onda mi dr. da
nešto protiv gljivice a kada ponovim rezultat sekret mi je 3. grupa sa dosta polimorfonukleara. Dr. mi za to da
poligunax vag. Ali one mi ne pomažu, i to se ponavlja iz meseca u mesec. Šta da radim i kako da izlečim ta
polimorfonukleare?
Hvala unapred
Poštovana, Polimerfonukleari su leukociti koji su
znak bakterijske infekcije, tako da pored VS brisa treba da uradite i briseve cervikalnog sekreta na bakterijsku i mikološku mkulturu, na mycoplasmu, ureaplasmu i chlamydiu. Takođe veoma često uz gljive budu prisutne i protozoe koje se često ne mogu naći u brisu, pa ako je
sekret izmenjenog mirsa na ribu treba uzeti i lek protiv njih. Osim toga terapija mora da obuhvati oba partnera, tj ako
lečite gljivice oboje popijte po 1 tbl. Difucana od 150 mg i vi stavite vag glob canesten, inače posle prvog odnosa sa partnerom sve će vam se vratiti. Naš pokojni profesor epidemiologije bio je vrlo duhovit kada je to objašnjavao govoreći kako je pacijentkinji davao terapiju za oboje a ona je imala švalera koji nije pio terapiju i uvek joj se problem vraćao. Onda joj je on sugerisao da leči "! Oba muža" (ovo je slikovit prikaz kako se infekcija leči i ne odnosi se na vas).
Pozdrav.
Poštovana dr,
Šta bi još trebalo da uradmo od analiza pošto do trudnoće ne dolazi već 3 godine, ustvari imala sam
spontani prošle godine - Juna trudnoća stara 5 nedelja. Uradila sam ultrazvuk, papa test, kolposkopiju, briseve na mikoplazmu, ureaplzmu i hlamidiju (bili smo pozitovni sad više nismo), muž uradio spermograf rezultat
hiposprermija, menstruacija redovna na 28 dana traje po 4-5 dana, imam 24 godine. Šta još predlažete?
Hvala.
Poštovana,
U poslednje vreme vidim da pacijenti dolaze sa
nalazima briseva na chlamydiu neposredno po završetku antibiotske terapije i da su nalazi negativni. Ovi brisevi se prema preporuci svetskog centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti rade tek 3 nedelje po završetku terapije i još 2 puta u razmacima od po mesec dana. Tek 3 uzastopna negativna brisa kod oba partnera znak su izlečene infekcije. Takođe preporuka je da se analiza brisa radi ili eia metodom ili pcr metodom jer su dvostruko bolje od dif metode, iako i one propuste nekih 35-40% slučajeva koji su inficirani. Takođe
mycoplasma ima ciklus obnavljanja na 6 meseci, tako da je u tim vremenskim intervelima treba ponovno prekontrolisati. U isto vreme niste uraditi testove na genitalni herpes i humani papiloma virus.
Pozdrav
Poštovana,
Suprug i ja smo 4 godine zajedno, bilo je problema da zatrudnim pa smo se javili doktoru. Suprug je išao kog urologa, jedan je preporučio
operaciju varikocele a drugi je bio mišljenja da je reč o zaostaloj, nelečenoj infekciji. Suprug je pio doksiciklin, Vitamin C i Vitamin E. Posle toga je radio analize (bris, spermogram, spermokulturu), sve je bilo u redu i zatrudnela sam. Međutim
plod je u 13 nedelji trudnoće zamro. Nakon toga smo radili analize na hlamidiju, uereuplazmu, mikoplazmu i ništa od toga nismo imali. Od tada je prošlo godinu i po, sada bi opet želeli bebu. Ja sam išla na pregled i sve je u redu a što se tiče suprugovog spermograma spermatozoidi su pokretni u dovoljnom broju ali već drugi put ima malo gljivica čak i posle uzimanja lekova (mycoseeb, nistatin). Da li to malo gljivica može da utiče na trudnoću? Ili treba da čekamo da ih ne bude uopšte?
Unapred hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav od Alex.
Poštovana,
Probajte i sa
testovima na virusne infekte (genitalni herpes i hov) jer nekada i ove infekcije mogu uzrokovati
uginuće ploda. Takođe uradite i kariotipove (oboje), kao i tprch, at na adeno, coxackie, coxackiae i parvo b19 viruse, a iza toga, ako je sve negativno bilo bi dobro uraditi i nalaze na stečene ili urođene trombofilije. Izlečite i gljivice.
Pozdrav.
Molim Vas da se posavetujete, dobila sam enstruaciju 13.7. Koja je trajala do 17.7. 19.7. nam je pukao kondom i ako su bili neplodni dani, na svoju ruku sam popila postinor tablete. 27.7. Sam dobila već menstruaciju. Moja izabrana doktorka je trenutno na godišnje odmoru, pojasnite mi malo da li je to normalno posle konzumiranja tih tableta.
Hvala
Vrlo verovatno je sve sa Vama u redu a preuranjeno krvarenje je samo posledice tbl., ali Vas moram upozoriti da su neke žene bile trudne i preko postinora, pa se u dogledno vreme ipak javite Vašem lekaru na uz pregled.
Pozdrav.
Već neko vrijeme imam veoma izražen sekret, koji se pojavljuje povremeno u nizu od nekoliko dana. Imam redovne seksualne odnose, koristila sam Orvagyl bilo mi je bolje ali sada se pojavljuje i sekret sivkaste boje, mislim da se radi o bakterijskoj vaginozi. Molim Vas da mi pomognete i preporucite mi neki preparat za lečenje.
Unapred hvala
Pored Orvagyl vag glob tbl. Orvagyla, flagyla i triagila treba da popijete prema uputstvu oboje. Ako se samo vi lečite problem će Vam se uvek vraćati.
Pozdrav
Već duže vreme (skoro 2 god.) mi je pojačan sekret. PA 2, ostali nalazi su mi u redu. Svaki put mi je sekret 6 grupa i onda mi dr. da nešto protiv gljivice a kada ponovim rezultat sekret mi je 3. grupa sa dosta polimorfonukleara. Dr. mi za to da poligunax vag. Ali one mi ne pomažu, i to se ponavlja iz meseca u mesec. Šta da radim i kako da izlečim ta polimorfonukleare?
Hvala unapred
Polimerfonukleari su leukociti koji su znak bakterijske infekcije, tako da pored VS brisa treba da uradite i briseve cervikalnog sekreta na bakterijsku i mikološku mkulturu, na mycoplasmu, ureaplasmu i chlamydiu. Takođe veoma često uz gljive budu prisutne i protozoe koje se često ne mogu naći u brisu, pa ako je sekret izmenjenog mirsa na ribu treba uzeti i lek protiv njih. Osim toga terapija mora da obuhvati oba partnera, tj ako lečite gljivice oboje popijte po 1 tbl. Difucana od 150 mg i vi stavite vag glob canesten, inače posle prvog odnosa sa partnerom sve će vam se vratiti. Naš pokojni profesor epidemiologije bio je vrlo duhovit kada je to objašnjavao govoreći kako je pacijentkinji davao terapiju za oboje a ona je imala švalera koji nije pio terapiju i uvek joj se problem vraćao. Onda joj je on sugerisao da leči "! Oba muža" (ovo je slikovit prikaz kako se infekcija leči i ne odnosi se na vas).
Pozdrav.
Šta bi još trebalo da uradmo od analiza pošto do trudnoće ne dolazi već 3 godine, ustvari imala sam spontani prošle godine - Juna trudnoća stara 5 nedelja. Uradila sam ultrazvuk, papa test, kolposkopiju, briseve na mikoplazmu, ureaplzmu i hlamidiju (bili smo pozitovni sad više nismo), muž uradio spermograf rezultat hiposprermija, menstruacija redovna na 28 dana traje po 4-5 dana, imam 24 godine. Šta još predlažete?
Hvala.
U poslednje vreme vidim da pacijenti dolaze sa nalazima briseva na chlamydiu neposredno po završetku antibiotske terapije i da su nalazi negativni. Ovi brisevi se prema preporuci svetskog centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti rade tek 3 nedelje po završetku terapije i još 2 puta u razmacima od po mesec dana. Tek 3 uzastopna negativna brisa kod oba partnera znak su izlečene infekcije. Takođe preporuka je da se analiza brisa radi ili eia metodom ili pcr metodom jer su dvostruko bolje od dif metode, iako i one propuste nekih 35-40% slučajeva koji su inficirani. Takođe mycoplasma ima ciklus obnavljanja na 6 meseci, tako da je u tim vremenskim intervelima treba ponovno prekontrolisati. U isto vreme niste uraditi testove na genitalni herpes i humani papiloma virus.
Pozdrav
Suprug i ja smo 4 godine zajedno, bilo je problema da zatrudnim pa smo se javili doktoru. Suprug je išao kog urologa, jedan je preporučio operaciju varikocele a drugi je bio mišljenja da je reč o zaostaloj, nelečenoj infekciji. Suprug je pio doksiciklin, Vitamin C i Vitamin E. Posle toga je radio analize (bris, spermogram, spermokulturu), sve je bilo u redu i zatrudnela sam. Međutim plod je u 13 nedelji trudnoće zamro. Nakon toga smo radili analize na hlamidiju, uereuplazmu, mikoplazmu i ništa od toga nismo imali. Od tada je prošlo godinu i po, sada bi opet želeli bebu. Ja sam išla na pregled i sve je u redu a što se tiče suprugovog spermograma spermatozoidi su pokretni u dovoljnom broju ali već drugi put ima malo gljivica čak i posle uzimanja lekova (mycoseeb, nistatin). Da li to malo gljivica može da utiče na trudnoću? Ili treba da čekamo da ih ne bude uopšte?
Unapred hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav od Alex.
Probajte i sa testovima na virusne infekte (genitalni herpes i hov) jer nekada i ove infekcije mogu uzrokovati uginuće ploda. Takođe uradite i kariotipove (oboje), kao i tprch, at na adeno, coxackie, coxackiae i parvo b19 viruse, a iza toga, ako je sve negativno bilo bi dobro uraditi i nalaze na stečene ili urođene trombofilije. Izlečite i gljivice.
Pozdrav.
Prikazano 13836-13840 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke