Poštovana,
    Već duže vreme (skoro 2 god.) mi je pojačan sekret. PA 2, ostali nalazi su mi u redu. Svaki put mi je sekret 6 grupa i onda mi dr. da nešto protiv gljivice a kada ponovim rezultat sekret mi je 3. grupa sa dosta polimorfonukleara. Dr. mi za to da poligunax vag. Ali one mi ne pomažu, i to se ponavlja iz meseca u mesec. Šta da radim i kako da izlečim ta polimorfonukleare?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Polimerfonukleari su leukociti koji su znak bakterijske infekcije, tako da pored VS brisa treba da uradite i briseve cervikalnog sekreta na bakterijsku i mikološku mkulturu, na mycoplasmu, ureaplasmu i chlamydiu. Takođe veoma često uz gljive budu prisutne i protozoe koje se često ne mogu naći u brisu, pa ako je sekret izmenjenog mirsa na ribu treba uzeti i lek protiv njih. Osim toga terapija mora da obuhvati oba partnera, tj ako lečite gljivice oboje popijte po 1 tbl. Difucana od 150 mg i vi stavite vag glob canesten, inače posle prvog odnosa sa partnerom sve će vam se vratiti. Naš pokojni profesor epidemiologije bio je vrlo duhovit kada je to objašnjavao govoreći kako je pacijentkinji davao terapiju za oboje a ona je imala švalera koji nije pio terapiju i uvek joj se problem vraćao. Onda joj je on sugerisao da leči "! Oba muža" (ovo je slikovit prikaz kako se infekcija leči i ne odnosi se na vas).
      Pozdrav.