Poštovana,
    Suprug i ja smo 4 godine zajedno, bilo je problema da zatrudnim pa smo se javili doktoru. Suprug je išao kog urologa, jedan je preporučio operaciju varikocele a drugi je bio mišljenja da je reč o zaostaloj, nelečenoj infekciji. Suprug je pio doksiciklin, Vitamin C i Vitamin E. Posle toga je radio analize (bris, spermogram, spermokulturu), sve je bilo u redu i zatrudnela sam. Međutim plod je u 13 nedelji trudnoće zamro. Nakon toga smo radili analize na hlamidiju, uereuplazmu, mikoplazmu i ništa od toga nismo imali. Od tada je prošlo godinu i po, sada bi opet želeli bebu. Ja sam išla na pregled i sve je u redu a što se tiče suprugovog spermograma spermatozoidi su pokretni u dovoljnom broju ali već drugi put ima malo gljivica čak i posle uzimanja lekova (mycoseeb, nistatin). Da li to malo gljivica može da utiče na trudnoću? Ili treba da čekamo da ih ne bude uopšte?
    Unapred hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav od Alex.

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Probajte i sa testovima na virusne infekte (genitalni herpes i hov) jer nekada i ove infekcije mogu uzrokovati uginuće ploda. Takođe uradite i kariotipove (oboje), kao i tprch, at na adeno, coxackie, coxackiae i parvo b19 viruse, a iza toga, ako je sve negativno bilo bi dobro uraditi i nalaze na stečene ili urođene trombofilije. Izlečite i gljivice.
      Pozdrav.