Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Bila bih Vam jako zahvalna ako bi ste mi protumačili dijagnozu: colpitiset cervicitis, polypous endom min. A ultrazvuk: uterus normalno velik, endom 10m sa susp. Malim endom. Polipom, oba ovarija uredne veličine mikrocisticne građe.
    Hvala.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Polip endometrija je suspektan znači da je dijagnoza nesigurna. Ponovite ultrazvučni nalaz dva dana iza mensesa kod nekog iskusnog pretraživača, jer sa mensesom može i polip da se isplavi, tj nestane.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi objasnite ovu dijagnozu: - tu adnexae lat. Sin. Infl. - uterus miomatosus. Uz na prednjem zidu uvećane materice miomatozni čvor sa znacima nekroze. Desni jajnik B.O. Levo uz uterus odjek mešovite građe 52x34. Doktor je predlagao sve da povadim, i jajnike i matericu, ali se onda predomislio i dao mi terapiju: dovicin 2x1, orvagyl a 400, 3x1, shymoral forte 3x2. Terapija da traje 7 dana. Sada je lekar na godišnjem odmoru, pa Vas molim da mi odgovorite, šta sve ovo znači, i da li je moguće izbeći operaciju. Preklinjem Vas hitno mi odgovorite.
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko imate godina i da li ste rađali i koliko dece. Miomi su dobroćudni tumori materice koji gotovo nikada ne prelaze u zloćudne, a cista jajnika ne zahteva odmah operaciju jer se kod Vas po dijagnozi verovatno radi o upalnom procesu, te je terapija koju Vam je ordinirao Vaš ginekolog dobra ali ja bih nastavio i još deset dana Longaceph ampule od 2 grama.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Molim Vas da mi pomognete. Dobila sam u 12. godini i 5 godina je sve bilo ok. Al zadnjih par mjeseci mi kasni po 10 dana, a sada je prošlo već 12 dana i još nisam dobila. Trudim se da se ne nerviram i nisam nervozna. Momka nisam nikad imala - tj. ni odnose. Da li je sve ok i zašto mi kasni?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Normalno je da se menstruacije javljaju u periodu od 25 do 40 dana. Nije dobro kada su kraće od 25 ili duže od 40 dana, javite se Vašem ginekologu da bi se uradio jedan kvalitetan ultrazvučni pregled i kako bi se utvrdilo šta je razlog tom eventualnom poremećaju.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Molim Vas da mi pomognete u rešavanju problema bolnih menstruacija. Naime prošle godine u Avgustu mi je rađena konizacija, prvih par meseci nisam imala nikakvih tegoba, ali su se negde nakon četiri meseca počeli javljati neizdrživi bolovi tokom menstruacije, ravno porođajnim bolovima, koji se nisu smirivali ni tokom uzimanja lekova. Naravno, odmah sam se obratila svom ginekologu, koja mi je tada saopštila da je u pitanju stenoza grlića materice i da je potrebno uraditi diletaciju istog. Sama diletacija je trajala vrlo kratko ali je bila jako bolna i za mene stresnije iskustvo od samog porođaja. Bolovi su prestali na par meseci i ponovo se vratili, ali u blažem i kraćem obliku, sada se dešavaju samo drugi dan menstruacije i traju par sati, a uglanom uspevam da ih se rešim upotrebom lekova. Interesuje me da li ikako sama sebi mogu pomoći vežbama, upotrebom nekih dodatnih lekova u periodu par dana pred menstruaciju kako bih olakšala ove meni strašne tegobe. Svaki mesec sam zaista u velikom strahu od eventualne ponovne diletacije grlića što je za mene vrlo stresno i zbog toga sam vrlo zabrinuta. Još jednu stvar da napomenem, pre dva meseca sam iz ovih razloga otišla kod ginekologa da samo pogleda stanje u materici i nakon pregleda mi je rečeno da je materica uredu i da je čista, što bi značilo da nema ugrušaka, što je valjda dobar znak.
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sve je Vaš ginekolog dobro odradio samo je dilataciju trebao uraditi u analgeziji ili opštoj anesteziji da Vas ne boli.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Ja i suprug smo pre dva meseca lečili ureaplazmu a kod mene je pronađena bakterija u mokraći providentia spp. Ponovili smo rezultate i sve je bilo u redu kod oboje. Ali kod mene se još uvek javlja bol u predelu levog bubrega i od pre nekoliko dana osećam peckanje mada nemam učestalo mokrenje. Da li mogu ostati u drugom stanju ako imam bakterije u mokraći? U braku sam šest meseci i nisam ostala trudna još uvek.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Imajte odniose od 11 do 16 dana od prvog dana menstruacije i tada je očekivati ovulaciju u tom periodu. Smete ostati trudni a ako za 3 meseca ne ostanete trudni javite se Vašem gineklologu.
      Pozdrav

Prikazano 13811-13815 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460