Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi objasnite ovu dijagnozu: - tu adnexae lat. Sin. Infl. - uterus miomatosus. Uz na prednjem zidu uvećane materice miomatozni čvor sa znacima nekroze. Desni jajnik B.O. Levo uz uterus odjek mešovite građe 52x34. Doktor je predlagao sve da povadim, i jajnike i matericu, ali se onda predomislio i dao mi terapiju: dovicin 2x1, orvagyl a 400, 3x1, shymoral forte 3x2. Terapija da traje 7 dana. Sada je lekar na godišnjem odmoru, pa Vas molim da mi odgovorite, šta sve ovo znači, i da li je moguće izbeći operaciju. Preklinjem Vas hitno mi odgovorite.
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko imate godina i da li ste rađali i koliko dece. Miomi su dobroćudni tumori materice koji gotovo nikada ne prelaze u zloćudne, a cista jajnika ne zahteva odmah operaciju jer se kod Vas po dijagnozi verovatno radi o upalnom procesu, te je terapija koju Vam je ordinirao Vaš ginekolog dobra ali ja bih nastavio i još deset dana Longaceph ampule od 2 grama.