Poštovani, da li se samo na osnovu vaginalnog pregleda može dijagnostikovati colpitis cervicitis ili se mora uraditi i neka dodatna analiza? Javila sam se ginekologu zbog svraba u intimnom predelu, bez drugih tegoba i dao mi je fluomizin vaginalete i orvagil tablete za supruga i mene, s obziroma na to da i suprug ima isti simptom. Da li je to nešto ozbiljno, jer i nakon nedelju dana svrab i dalje traje? Hvala.
Postovani, imam 46 godina. Nikada nisam koristila kontracepciju i nisam ostala u drgom stanju (5 gidina sum u braku) . Sada prvi put menstruacija mi kasni 10 dana. Ne znam dali sam u drugom stanju. . . . Nisam jos napravila test. Problem je u tome sto imam zakazanu operaciju za mesec dana - imam neku cistu/ izraslinu u levoj orbitalnoj shupljini. Otorinolaringolog planira da tamu ugradi i malu protezu (fali mali deo orbitalne kosti - slomljen prilikom saobracajne nesrece) . Pitanje je dali treba da pre toga idem na abortus. . . Jer anestezija i svi lekovi posle operacije. . . Sigurno stete plodu. Hvala
Poštovana, Prvo treba da utvrdite da li ste trudni ili ne, uradite beta hcg iz krvi da bi videli da li ste tzrudni, ako je nalaz pozitivan javite se vašem ginekologu, imate puno godina da bi ste radili aboprtus ako ste trudni,. Prema tome nema abortusa jer posstoje lekovi anestetici koji se smeju davati u trudnoći ali o tome kasnije,. Pozdrav
Postovani, imam problem. Naime, menstruacija mi kasni 15-ak dana. Radila sam test za trudnocu nedelju dana nakon kasnjenja i negativan je. Sta bi mogao biti uzrok izostanka menstruacije i sta vi preporucujete kao dalje upute? Unaprijed hvala
Poštovana, Preporuka je da uradite ultrazvučni pregled da bi se videlo šta je razlog kašnjenja mensesa, sem trudnoćer može biti posledica stresa, bolesnog stanja, promene klime itd,. Pozdrav
Imam problem sa menstrucijom, tj kasni mi nekad i po 10-15 dana. Poslije ciklusa mi se desi da imam oskudno krvarenje (mnogo tamnije nego u ciklusu i mnogo slabije) koje traje kao ciklus 5-6 dana. Citala sam po raznim forumima i razne tekstove u kojima kaze da to moze da bude jedan od simptoma raka materice pa me interesuje da li rak materice daje ikakve znake na krvnu sliku? Da li moj problem moze da se javi i iz nekih drugih razloga? P. S radila sam analizu krvi i bila je uredu.
Poštovana, Samok krvnom slikom ne može se dijagnosticirati rak materice ili grlića materuivce. Javite se vašem ginekologu da vam uzme papa bris koji govori o stepenu čistoće epitela grlića materice i jedan kvalitetan ultrazvučni pregled organa male karlice,. Mene vaša simptomatologija podse3ća na policistične jasjnike te se ipak javite vašem ginekologu. Pozdrav
Da li utrogestan 100 caps, 2x1 (ukljucen od strane ginekologa u 4 nedelji trudnoce) treba uzimati oralno ili vaginalno? Da li posle vaginalne uptrebe treba neko vreme mirovati? Pozdrav
Poštovana, To je preparat koji se može uzimati i vaginalno i peroralno,. Obićno ako postoji krvavljenje ja preporučujem peroralno a kada se krvasvljenje smanji ili nestane vaginalnu aplikaciju, sa ležanjem 15 do 2o minuta nakon duboke aplikacije,. Pozdrav
Nije uobičajeno da se bez uzimanja brisa da terapija,.
Pozdrav
Prvo treba da utvrdite da li ste trudni ili ne, uradite beta hcg iz krvi da bi videli da li ste tzrudni, ako je nalaz pozitivan javite se vašem ginekologu, imate puno godina da bi ste radili aboprtus ako ste trudni,. Prema tome nema abortusa jer posstoje lekovi anestetici koji se smeju davati u trudnoći ali o tome kasnije,.
Pozdrav
Preporuka je da uradite ultrazvučni pregled da bi se videlo šta je razlog kašnjenja mensesa, sem trudnoćer može biti posledica stresa, bolesnog stanja, promene klime itd,.
Pozdrav
Samok krvnom slikom ne može se dijagnosticirati rak materice ili grlića materuivce. Javite se vašem ginekologu da vam uzme papa bris koji govori o stepenu čistoće epitela grlića materice i jedan kvalitetan ultrazvučni pregled organa male karlice,. Mene vaša simptomatologija podse3ća na policistične jasjnike te se ipak javite vašem ginekologu.
Pozdrav
To je preparat koji se može uzimati i vaginalno i peroralno,. Obićno ako postoji krvavljenje ja preporučujem peroralno a kada se krvasvljenje smanji ili nestane vaginalnu aplikaciju, sa ležanjem 15 do 2o minuta nakon duboke aplikacije,.
Pozdrav
Prikazano 13026-13030 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke