Imam problem sa menstrucijom, tj kasni mi nekad i po 10-15 dana. Poslije ciklusa mi se desi da imam oskudno krvarenje (mnogo tamnije nego u ciklusu i mnogo slabije) koje traje kao ciklus 5-6 dana. Citala sam po raznim forumima i razne tekstove u kojima kaze da to moze da bude jedan od simptoma raka materice pa me interesuje da li rak materice daje ikakve znake na krvnu sliku? Da li moj problem moze da se javi i iz nekih drugih razloga? P. S radila sam analizu krvi i bila je uredu.

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Samok krvnom slikom ne može se dijagnosticirati rak materice ili grlića materuivce. Javite se vašem ginekologu da vam uzme papa bris koji govori o stepenu čistoće epitela grlića materice i jedan kvalitetan ultrazvučni pregled organa male karlice,. Mene vaša simptomatologija podse3ća na policistične jasjnike te se ipak javite vašem ginekologu.